Avrupa Gönüllü Hizmeti

AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ

Yurt dışında gönüllü olmak!

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), 18-30 yaş arasındaki gençlerin çoğunlukla Avrupa’daki bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesinde sosyal içerikli projelerde 1 yıla kadar gönüllü olarak çalışma yürüttüğü faaliyetlerdir. 

 

Faaliyetler kapsamında gençler kültür-sanat festivali organizasyonundan yetimhanedeki çocuklara destek olamaya kadar birçok farklı faaliyette yer almaktadır. Katılımcıların yiyecek, barınma, basit dil eğitimi, ulaşım, sigorta ve az miktarda cep harçlığı program dahilinde karşılanmaktadır.

 

TOG, AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürütülen AGH faaliyetlerinde 2005 yılından bu yana gönderen ve ev sahibi kuruluş olarak yer almaktadır. 2017 yılı sonu itibariyle toplam 210 genç, TOG aracılığıyla Avrupa’daki STK’lara gönüllü olarak gitmiştir.

 

CV ve Motivasyon mektubu hazırlama süreciyle ilgili dokümanı incelemek için tıklayabilirsiniz. 

 

AGH hakkında daha fazla bilgi edinmek için programın yürütücüsü Türkiye Ulusal Ajansı’nın internet sitesini  inceleyebilir ve Sorularla AGH belgesine göz atabilirsiniz.

 

Eğer bir TOG örgütlenmesi iseniz, kısa ve uzun süreli hareketlilik programları hakkında bilgilenmek isterseniz, 15-20 kişilik bir ekip oluşturduktan sonra, bilgilendirme atölyesi talep edebilirsiniz.
AGH’ye başvurmak için [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER FAALİYETLER

Kısa Dönem Değişimler

"Hareketlilik"le öğrenme ve gelişim

DEVAMINI OKU

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya

Kültürler arası bir köprü

DEVAMINI OKU

Avrupa Gönüllü Hizmeti

Yurt dışında gönüllü olmak!

DEVAMINI OKU