Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, 7. Yılında Örgütlenmelerini Arıyor!

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, 2011 yılından bu yana Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği ile yürütülmekte olan bir ulusal ağ projesidir.
Bu proje ile önce gençlere sonra da gençler aracılığı ile çocuklara doğa bilimlerini sevdirmeyi ve bilim yapmak için illa ki laboratuvarlara ihtiyacımız olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Bilimin aslında günlük hayatımızın içerisinde var olan bir şey olduğunu, yalnızca etrafımızda olup biteni gözlemleyerek, neden sorusunu sorduğumuzda bunu görebileceğimizi aktarıyoruz

 

8 TOG topluluğu ile sürdürülecek olan projenin bu döneminde, 8-13 Kasım tarihleri arasında formel olmayan eğitim modülleriyle tasarlanmış olan Bilim Okuryazarlığı Eğitimi gerçekleştirilecektir. Bu eğitime, projeyi uygulayacak olan 8 TOG topluluğundan 3’er Toplum Gönüllüsü genç katılım sağlayacaktır. Eğitimin ardından, bu 8 farklı şehirdeki TOG toplulukları ilköğretim çağındaki çocuklarla birlikte proje etkinliklerini ‘Bilim Elçileri’ olarak uygulayacak.

 

Proje ile ilgili detaylı bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz:
https://www.tog.org.tr/portfolio/bayer-genc-bilim-elcileri-projesi/
Sizler de; Bilimin Eğlenceli Dünyasını Keşfetmeye Hazır Mısınız? Eğer siz de topluluk olarak 2017 – 2018 proje döneminde Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’ni uygulamak istiyorsanız 22 Ekim 2017 tarihinde 23:59’a kadar başvurularınızı bekliyoruz!
Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız:
https://tr.surveymonkey.com/r/bayergencbilimelcileri

 

 

Sorularınız için;
zeynep.kurna@tog.org.tr adresinden Zeynep Burçak Kurna,
yagmur.pal@tog.org.tr adresinden Yağmur Pal ile iletişime geçebilirsiniz.

Tags :