COVID-19 Kamuoyu Bilgilendirme

Kamuoyuna Duyurulur:

 

COVID-19’un ülkemizde de görülmesinin ardından tüm gönüllü ve çalışanlarımızın sağlığını koruyabilmek adına, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili açıklama ve önerileri çerçevesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz tedbirlerle ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

  • Türkiye’de ilk vakanın tespit edilmesinden önce çalışanlarımıza yönelik olarak vaka görülen ülkelere seyahat kısıtlaması, yurtdışından dönenlere 14 gün evden çalışma zorunluluğu getirilmiş, tüm ofislerimize dezenfektan ve resmi bilgilendirmeler asılmış ve tüm çalışanlarımıza maske dağıtılmıştır.
  • İlk vakanın tespitinin hemen ardından, 11 Mart 2020 tarihi itibariyle, İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun’daki merkezlerimizde 27 Mart 2020 tarihine kadar evden çalışma uygulamasına geçilmiştir. Bu 2 haftalık süreç tamamlanmadan yapılan değerlendirmeler sonucunda evden çalışma uygulaması 13 Nisan’a kadar uzatılmış ve 2 haftalık periyotlar halinde değerlendirilmesine karar verilmiştir. TOG profesyonel çalışanları, çalışmalarını elektronik ortamda yürütmektedirler.
  • Evden çalışma süresi boyunca ofis kullanımı, yurtiçi seyahatler ve yüz yüze toplantılar minimuma indirilmiş, zorunlu hallerde ofise giriş-çıkış saatleri 11.00-16.00 olarak sınırlandırılmıştır.
  • İlköğretim ve üniversite eğitim takvimlerinde yapılan değişiklikler sebebiyle TOG’un faaliyetlerinin dijital ortama taşınma süreci devam etmektedir. Toplum Gönüllüsü gençler online araçları kullanarak çalışmalarına devam ederlerken projelerimizin içerikleri de dijitale uygun hale getirilmektedir.
  • Konuyla ilgili resmi bilgilendirmeler yakından takip edilmekte, gelişmeler ve alınan tedbirlere ilişkin tüm iç ve dış paydaşlarımızla yakın koordinasyon halinde çalışmalarımız sürdürülmektedir.

 

Saygılarımızla,
Toplum Gönüllüleri Vakfı