Ahmet Öngün ile Eğitime Yol Ver!

Eğitim için LIMA’dan USHUAIA’ya 30 Günde 12 Bin KM

 

Değerli destekçimiz Gantek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şefik Öngün’ün gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için başlattığı kampanya ile Toplum Gönüllüsü ve Alman İş İnsanı Gerd Buhler Güney Amerika Rallisi’nde kilometreleri aşıyor😍 Buhler; Öngün’ün başlattığı Amerika Rallisi’nde bayrağı devralarak 30 günde 4 ülkeyi aşıp 12 bin km yol kat edecek.

 

Öngün’ün eğitime ve gençlere inanan herkesi harekete geçirerek, Buhler’in ise okyanus ötesinde yolları aşarak destek verdiği kampanyadan elde edilen gelirle 200 üniversite öğrencisine burs desteği verilmesi ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitimleri alması amaçlanıyor.

 

Gençlerin eğitim hayallerine ortak olmak ve dünyayı değiştirecek projelerini desteklemek için başlatılan bu kampanyaya katkıda bulunmak için siz de kampanyamıza destek olabilirsiniz.

Ahmet Şefik Öngün

 

1952 Ankara doğumlu olan Ahmet Şefik Öngün, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini Büyük Britanya Wales Üniversitesi’nin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Bilişim sektöründe, 35 senelik deneyime sahip olan Öngün “2008 ve 2009 Türkiye Ralli Klasik (Historing Sporting) Kategorisi Şampiyonluğu” unvanlarını elinde bulunduran uluslararası bir yarışçıdır. Ayrıca 2010 yılında gerçekleşen Pekin-Paris Rallisinde, klasik kategorisinde ikincilik ödülünün de sahibidir.

 

O; bu tutkusunu “İçimdeki Çocuğun Macerası” olarak tanımlıyor. 2010 yılında arkadaşı Erdal Tokcan ile birlikte çıktığı Pekin- Paris Rallisi’nde yalnızca ödül almakla kalmayan Öngün, yarışta bağışçılarından destek isteyerek Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) aracılığıyla 140 gence burs desteği verilmesine katkıda bulundu.
Pekin-Paris Rallisini Ahmet Şefik Öngün’den dinlemek için aşağıdaki videoya tıklayabilirsiniz.

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52