SİNAN BERKMAN ÖZGEÇMİŞ

Samsun’da 27 Mart 1943 yılında dünyaya gelen Sinan Berkman; ilkokul, ortaokul ve liseyi Ankara Koleji’nde okumuştur. Sinan Berkman 1960 yılında Ankara Koleji’nden, 1967 yılında ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Bölümü’nden Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur.

SİFAŞ, Imperial Chemical Industries (ICI – Emperyal Kimyasal Endüstriler) müesseselerinde profesyonel hayatını sürdürmüştür. Ardından 1976’da ENPAŞ; 1986’da ise Teknopolimer şirketlerini kurmuştur. Teknopolimer, plastik hammadde konusunda piyasa lideri olmuştur. İşinin bir kısmını 1996 yılında GE. Plastics şirketine kalanını ise 2008’de Belçika menşeili Ravago firmasına satmıştır. O günden bu yana emeklilik hayatı yaşamaktadır.

 

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52