GençBank Yeni Uygulama Yerlerini Arıyor!

2011 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı yürütücülüğünde devam eden GençBank Projesi gençlerin güçlendirilmesi, yerel hayata katılımlarının arttırılması, kişisel gelişimlerinin desteklenmesi ve yaşadıkları yerlerde pozitif etki sağlamalarını hedefleyen bir gençlik hibe programıdır. Proje kapsamında belediyeler, kaymakamlıklar, yerel sivil toplum kuruluşları, gençlik merkezleri vb. yerel kurumlar Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortaklaşarak GençBank Projesi’nin yerel ev sahipleri olurlar. GençBank Projesi’ni ev sahibi kurumlar yerellerinde uygulayarak gençlerin sosyal sorumluluk, gençlik ve eğitim projeleri üretmelerini desteklerler.

 

Bir gençlik çalışması modeli olan GençBank, temelde, gençlerin karar vericiler olarak projenin tasarım, kurgu ve üretim süreçlerinde bire bir rol aldıkları ve ellerindeki kaynakları akranları ile paylaşarak onların fikirlerini hayata geçirmelerini destek olan bir hibe programına dayanmaktadır. Projenin yerel süreci, gençlerin yaşadıkları yerlerde, doğrudan sorun veya ihtiyaç̧ olarak gördükleri konular üzerine fikir üretmeleri ve akranlarının desteği ile bu fikirleri projelere dönüştürüp hayata geçirmeleri üzerine kuruludur.

 

Nasıl Başvurabiliriz?
Bu form, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından koordine edilen GençBank Programı’na yerel ev sahipleri olarak dahil olmak isteyen kurumlara yöneliktir.
Formu en geç 20 Temmuz 2018 18.00’a kadar doldurmanız gerekmektedir. Formla bir ön eleme gerçekleşecek; daha sonra kurumlara saha ziyareti gerçekleştirilecektir.
Ön eleme sonuçları e-posta ile bildirilecektir.
Başvuru Formu: https://bit.ly/2lk3UVt
GençBank Bilgi Notu: https://bit.ly/2ytSMPv
İletişim: info@tog.org.tr

Tags :