GençBank Yeni Uygulama Yerlerini Arıyor!

2011 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından koordine edilen GençBank Projesi’ne yerel ev sahibi olarak dahil olmak isteyen kurumlar için yeni çağrıya çıktı.

 

GençBank, bir gençlik hibe programı olarak yerel kurumların yürüttüğü bir gençlik çalışmasıdır. Gençlerin sosyal sorumluluk, gençlik ve eğitim projeleri üreterek toplumsal hayata katılımlarını artırmayı ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedeflemektedir.

 

GençBank, temelde, gençlerin karar vericiler olarak projenin tasarım, kurgu ve üretim süreçlerinde bire bir rol aldıkları ve ellerindeki kaynakları akranları ile paylaşarak onların fikirlerini hayata geçirmelerini destek olan bir hibe programına dayanmaktadır. Projenin yerel süreci, gençlerin yaşadıkları yerlerde, doğrudan sorun veya ihtiyaç olarak gördükleri konular üzerine fikir üretmeleri ve akranlarının desteği ile bu fikirleri projelere dönüştürüp hayata geçirmeleri üzerine kuruludur.

 

Nasıl Başvurabiliriz?
Bu form, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından koordine edilen GençBank Programı’na yerel ev sahipleri olarak dahil olmak isteyen kurumlara yöneliktir.
Formu en geç 20 Temmuz 2018 18.00’a kadar doldurmanız gerekmektedir. Formla bir ön eleme gerçekleşecek; daha sonra kurumlara saha ziyareti gerçekleştirilecektir.
Ön eleme sonuçları e-posta ile bildirilecektir.
Başvuru Formu: https://bit.ly/2lk3UVt
GençBank Bilgi Notu: https://bit.ly/2ytSMPv
İletişim: Bilge Baysal – bilge.baysal@tog.org.tr
Tags :