Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya 2016 yılını dört proje ile tamamladı!

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya 2016 yılını, Alman Dışişleri Bakanlığı’nın sağladığı ek hibe desteği sayesinde,  „Get involved!“ sloganı altında farklı ortaklar tarafından gerçekleştirilen dört başarılı gençlik değişimi projesinin tamamlanmasıyla bitirdi.

  • “Hoş geldiniz – Willkommen!” projesi kapsamında Mardin ve Berlin’de eğitimi devam eden genç sirk eğitmenleri bir araya gelerek sirk teknikleri, pedagojik aktarım ve mülteci gençlerle yürüttükleri çalışmalar hakkında paylaşımda bulundular.
  • Diğer bir projede Lübeck ve İzmir şehrinden genç müzisyenler Türkiye ve Almanya’dan çeşitli filmlerden seçtikleri sahnelere yönelik canlı müzik performansında bulundular.
  • InterCultur ve AFS Türkiye’nin We act together projesinin odağında ise sürdürülebilirlik ve bu konuyla ilgili proje fikirlerinin ortaklaşa geliştirilmesi bulunmaktaydı.
  • Berlin’de gerçekleşen “Geleceğe Giden Kervanlar“ projesinde ise katılımcılar Freie Universität Berlin Kültür ve Medya Yönetimi Enstitüsü öğrencileri yardımıyla kendi geleceklerine dair etkileyici fotoğraf ve filmler yaptılar.

 

Projelere dair basın bülteni için tıklayabilirsiniz.

 

foto-get-involved

 

“Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya”, iki ülke arasında öğrenci ve gençlik değişimlerini yoğunlaştırmayı hedeflemektedir. Somut programlarla mevcut girişimleri ön plana çıkarmayı hedefleyen proje, karşılıklı değişim olanaklarını arttırmayı ve iki ülkenin birbirine yakınlaşarak ilişkilerin daha da güçlenmesini amaçlamaktadır.

 

Detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tags :