ULUSLARARASI HAREKETLİLİK

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), gençlere ve gençlik çalışanlarına dünyanın çeşitli ülkelerinden akranlarıyla sosyal, kültürel ve eğitsel paylaşımlarda bulunabilecekleri uluslararası hareketlilik imkanları sağlar. TOG, Türkiye’den katılımcıları yurt dışına gönderdiği gibi çeşitli program ve projeler kapsamında uluslararası katılımcılara ev sahipliği de yapmaktadır.

ULUSLARARASI İMKANLAR

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), gençlere ve gençlik çalışanlarına dünyanın çeşitli ülkelerinden akranlarıyla sosyal, kültürel ve eğitsel paylaşımlarda bulunabilecekleri uluslararası hareketlilik imkanları sağlar.

TOG, Türkiye’den katılımcıları yurt dışına gönderdiği gibi çeşitli program ve projeler kapsamında uluslararası katılımcılara ev sahipliği de yapmaktadır.

Gençlik Hareketlilik Programları ve başvuru konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz bu dokümanı inceleyebilirsiniz.

TOG Vakfı’nın ortak olduğu Kısa/Uzun Dönem Proje Duyurularını takip etmek için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Eğer proje arama sürecinde yabancı dilinizi de geliştirmek istiyors fakat nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız, sizin için önerilerimizi yazdığımız dokümanı da inceleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Uluslararası hareketlilik imkanları gençlik değişimi, eğitim kursu, uzun dönemli gönüllü hizmeti, ortaklık kurma toplantısı ve çalışma ziyareti gibi farklı biçimlerde hayata geçmektedir. Uluslararası hareketlilik imkanları Avrupa Birliği Erasmus+ Programı, ABD Büyükelçiliği, Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü gibi kurum ve programların desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası Fırsatlar Atölyesi

Eğer bir TOG Topluluğu olarak uluslararası gençlik hareketlilik programları hakkında bilgilendirici atölye talep etmek isterseniz Gençlik Araştırmaları ve Politikalar Departmanı’yla iletişime geçebilirsiniz.