AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ

Yurt dışında gönüllü olmak!

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), 18-30 yaş arasındaki gençlerin çoğunlukla Avrupa’daki bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesinde sosyal içerikli projelerde 1 yıla kadar gönüllü olarak çalışma yürüttüğü faaliyetlerdir. 

Faaliyetler kapsamında gençler kültür sanat festivali organizasyonundan yetimhanedeki çocuklara destek olamaya kadar birçok farklı faaliyette yer almaktadır. Katılımcıların yiyecek, barınma, basit dil eğitimi, ulaşım, sigorta, ve az miktarda cep harçlığı program dahilinde karşılanmaktadır.

TOG, AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürütülen AGH faaliyetlerinde 2005 yılından bu yana gönderen ve ev sahibi kuruluş olarak yer almaktadır. 2015 yılı sonu itibariyle toplam 170 genç, TOG aracılığıyla Avrupa’daki STK’lara gönüllü olarak gitmiştir.

CV ve Motivasyon mektubu hazırlama süreciyle ilgili dokümanı incelemek için tıklayabilirsiniz. 

AGH'YE KATILMAK İÇİN

AGH’ye başvurabilmek için TOG’da ya da TOG’un ilkeleriyle paralel bir sivil toplum kuruluşunda en az 32 saat gönüllülük deneyimine sahip olmak gerekmektedir.

AGH hakkında daha fazla bilgi edinmek için programın yürütücüsü Türkiye Ulusal Ajansı’nın internet sitesini  inceleyebilir ve Sorularla AGH belgesine göz atabilirsiniz.

AGH’ye başvurmak için  iletişime geçebilirsiniz.