"EmploYouth for Western Balkan and Turkey" projesi

Share the project and contribute to social change

‘EmploYouth for Western Balkan and Turkey’ projesi 2020-2024 yılları arasında Avrupa Komisyonu tarafından fonlanacaktır.

BİZ KİMİZ?

Projenin ortakları Batı Balkanlar’dan Divac Foundation (Sırbistan), Youth Alliance Krusevo (Kuzey Makedonya), Partners Albania (Arnavutluk), NVO Prima (Karadağ) ve Türkiye’den Toplum Gönüllüleri Vakfı’dır.

NELER YAPIYORUZ?

Projenin temel hedefi Batı Balkanlar ve Türkiye’de gençlerin istihdam alanında bölgesel işbirliğinin, katılımcı demokrasilerin ve AB uyum sürecinin güçlendirilmesine katkıda bulunmaktır.
Proje bilgileri ve
Faydalı Bağlantılar

EMPLOYOUTH NEDİR?

EmploYouth for Western Balkans and Turkey projesi 2020-2024 yıllarında; Batı Balkanlar ve Türkiye’de gençlik istihdam politikalarının iyileştirilmesi için bilinçli ve seçmen temelli çözümler üretmeyi, bu bölgelerdeki gençlerin istihdamı konusunda kamuoyu bilincinin artırılmasında STK’ların katılımını ve etkisini arttırmayı ve STK’ların NEET gençlerin daha iyi istihdam edilmesine yönelik yenilikçi çözümler geliştirmeye yönelik kapasitelerini arttırmayı hedeflemektedir.

Youth HUB Western Balkans and Turkey Ağı Kapasite Geliştirme Programı ve Hibe Desteği Nedir?

‘EmploYouth for Western Balkans and Turkey’ projesini yürütmüş olduğumuz Youth HUB Western Balkans and Turkey (YHWBT) Ağı, Batı Balkanlar ve Türkiye’de NEET gençlerle projeler yapmak isteyen küçük ve orta ölçekli kuruluşları kapasite geliştirme programına davet ediyor! Program, Türkiye’den 20 kuruluşun kapasite geliştirme programına dahil edilerek; gençlik istihdamı ve gençlik katılımı alanında kapasitelerinin geliştirmeyi amaçlarken eğitim sonrasında gençlik istihdamı konusunda proje fikri olan 10 kuruluşa hibe ve mentorluk desteği vermeyi hedeflemektedir.

PROJE PARTNERLERİ

PROJEDEN HABERLER

EmploYouth for WBT Projesi Başladı!

READ MORE

3.2 Milyon Covid-19 Salgını Nedeniyle İşsiz Kalabillir

READ MORE

Youth Participation Index 2019

READ MORE

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52