ODTÜ Toplum Gönüllüleri
Kale Çocuklarına eğitim veriyor!

Share the project and contribute to social change

Bu proje ile çocukların içinde bulundukları dezavantajlı koşulların etkisini azaltmak, yabancı dil öğrenmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

PROJEDE NELER OLUYOR?

Proje ekibi tespit ettikleri sorunu çözebilmek için harekete geçti ve yapılacak çalışmaları planladı. Uygulanacak programda çocukların aktif katılımlarının sağlanması ve eğlenceli zaman geçirebilmeleri önem taşıyordu.

 

Projedeki atölyeler çeşitli kırtasiye malzemeleri ile renklendirilirken tiyatral metotlar da kullanıldı. Örneğin; mahallede bulunan tarihi Ankara Kalesi’ni tiyatral şekilde İngilizce olarak anlattıkları atölyeler gerçekleştirildi. Bir başka atölyede hayvanlar ile ilgili konuşulan üniteden hemen sonra hep birlikte mahallede yaşayan sokak hayvanlarını beslendiler.

 

Kale’nin Çocukları Projesi kapsamında 17 Toplum Gönüllüsü genç, Eylül-Mart 2020 döneminde toplam 420 çocuğa erişti.

Sorun/İhtiyaç

Ankara’nın Kale Mahallesi’nde yaşayan sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin çocuklarının yeterli ölçüde dil eğitimi alamamaları, mahallede çocuk işçiliğinin yaygınlığı ve bu durumların çocukların geleceğine olumsuz etkileri.

Amaç

Çocukların içinde bulundukları dezavantajlı koşulların etkisini azaltmak, yabancı dil öğrenmelerini ve özgüven kazanmalarını sağlamak.

Projenin Çıktıları

★ Çocukların İngilizce bilgilerinde gelişim,

★ Çocukların arkadaşlarına ve çevrelerine karşı davranışlarında olumlu yönde değişimler,

★ Çocuklar arasında sözlü ve fiziksel şiddetin azalması.

Proje bilgileri

Proje Adı

KALE'NİN ÇOCUKLARI

Topluluk

ODTÜ TOG

Proje Teması

EĞİTİM VE GELİŞİM

Hedef Kitlesi

ÇOCUKLAR

İş Birliği

ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ

ODTÜ TOG EKİBİNE DESTEK OL!

ODTÜ TOG ekibinin projelerini geliştirerek uygulayabilmeleri ve daha çok çocuğa ulaşabilmeleri için senin desteğine ihtiyaçları var!

Proje ekibinde yer alacak 1 gencin
sosyal sorumluluk eğitimlerine katılabilmesi için TOG’a 250 TL bağış yapabilirsiniz.


DESTEK OL

1 çocuğun projedeki kırtasiye malzemeleri, ulaşım, yemek ve baskı giderleri için TOG’a 150 TL bağış yapabilirsiniz.


DESTEK OL

PROJEDEN FOTOĞRAFLAR


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52