Kırmızıda Dur De! çocuk hakları için faaliyetlerine devam ediyor.

Projeyi paylaşarak sen de toplumsal değişime katkı sağla

Kırmızıda Dur De! çocuk haklarının korunamadığı; çocukların kendilerini iyi ve güvende hissetmediği durumları engellemenin ve gidişata hayır demenin gerekliliğine dikkat çeker.

HIZLI BİLGİLER İLE PROJEDE

NELER OLUYOR

2018-2019 eğitim öğretim yılında 4.000’den fazla çocuğa ulaşan proje, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 12 ilde gerçekleştirilecek.

2016 yılında TOG sahasında gençlerin yazıp uygulamasıyla başlayan Kırmızıda Dur De! projesi, gençler aracılığı ile çocukları, çocuk haklarına dair bilgilendirmek için faaliyetlerine devam ediyor.

 

GSK ortaklığında gerçekleştirilen proje; gençler aracılığı ile başta bedensel söz hakkı olmak üzere çocukların hakları ve haklarının korunması konusunda bilgi, değer ve davranışlar bakımından donanımlı hale gelmelerine destek olmayı amaçlıyor.

 

TOG gönüllüleri tarafından geliştirilmiş olan uygulama çocukların; çocuk hakları ve hak ihlallerinin önlenmesi konularında güçlenmelerine destek olmayı hedefler.

Güncel olarak projenin uygulandığı iller:
Aksaray, Ankara, Aydın, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Konya, Niğde, Samsun, Siirt

 

Proje hedefleri:

Toplum Gönüllüsü gençler 3 ders saati boyunca okullarda 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile proje etkinliklerini gerçekleştirirken;
  • Bir arada yaşama, insanın değeri ve hakları konusunda düşünme süreçlerini geliştirmeyi
  • Çocuğun insan hakları ve hakların korunmasının önemi konusunda farkındalıklarını geliştirmeyi
  • İyi ve güvende hissetme hakkı ve buna bağlı olarak bedensel söz hakkı, onay kavramı ve “hayır” deme hakkı ile destek mekanizmaları konusunda bilgi edinmelerini
  • İhtiyaç duyduklarında destek isteyebilecek cesareti kazanmalarını hedefler.

Proje bilgileri ve
Faydalı linkler

PROJE DESTEKÇİSİ