Sınırların Ötesinde; holokost ve antisemitizmle mücadelede kapsamında gençlerle gerçekleştirilen eğitim çalışmaları alanında rehber olacak yeni bir eğitim modelidir.

Share the project and contribute to social change

Holokost ve antisemitizmle mücadelede gençlerle eğitim çalışmaları alanında rehber olacak yeni bir eğitim modeli ve yaklaşımı geliştirilmesini ön gören ve bunun için Almanya ve Türkiye'den gençlik çalışanları ve sivil toplum temsilcilerinin birbirinden öğrenmesini sağlayan bir projedir.

HIZLI BİLGİLER İLE PROJEDE

NELER OLUYOR

Proje Süresi: Eylül 2014 - Eylül 2016

Proje Ülkeleri: Almanya ve Türkiye

 

Proje Destekçileri: International Holocaust Rememberance Alliance ve Erasmus+

 

Holokost ve antisemitizmle mücadelede gençlerle eğitim çalışmaları alanında rehber olacak yeni bir eğitim modeli ve yaklaşımı geliştirilmesini öngören ve bunun için de her iki ülkeden gençlik çalışanları ve sivil toplum temsilcilerinin birbirinden öğrenmesini sağlayan bir projedir.

Kreuzberg Initiative Against Anti-Semitism (KIgA) ve Karakutu Derneği ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında, Almanya ve Türkiye’den sivil toplum kuruluşları temsilcileri, konuyla ilgilenen uzmanlar, akademisyenler, gazeteciler, gençlik çalışanları ve gençlerden oluşturulacak ekipler her iki ülkede de çalışma ziyaretleri gerçekleştirmiştir. Bu ziyaretler sonrasında bir haftalık atölyeyle proje kitapçığı tasarlanması için çalışılmıştır. Proje kapsamında her iki ülkede birer konferans gerçekleştirilecektir.

FOTOĞRAF GALERİSİ