İyi Gelecek Sağlıklı Gençlik Hareketi Projesi “Sağlıklı Gelecek Rehberleri”ni Arıyor!

Proje, GlaxoSmithKline (GSK) ortaklığıyla Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) çatısı altında Türkiye genelinde gençleri sağlık okuryazarlığı temelinde güçlendirerek kişisel gelişim süreçlerini desteklemeyi ve gençler aracılığı ile daha sağlıklı bir Türkiye için yatırım yapmayı amaçlıyor.
Projenin 26 Temmuz – 3 Ağustos 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Sağlık Yolculuğu Eğitimine katılan Toplum Gönüllüsü gençler, Sağlıklı Gelecek Rehberleri olarak yeni bir yolculuğa başlayacaklar.

 

Sağlıklı Gelecek Rehberleri Neler Yapacak?

 1. Yaşadığı ilde gençlerle çalışan Kamu / STK / Öğrenci Kulübü / Üniversite / Gençlik Merkezi vb. ile iletişimler kurarak, eğitim modüllerinin yaygınlaştırma oturumlarını planlayacak ve uygulayacak.
 2. Sağlık Okuryazarlığı alanında belirlenen 8 eğitim modülünün 3’er saatlik yerel ve ulusal yaygınlaştırma oturumlarını uygulayacak.
 3. Turuncu Pedal Sağlıklı Okul Hareketi etkinliklerinde 2 gün boyunca çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik sağlık atölyeleri gerçekleştirecek.

Sağlıklı Gelecek Rehberleri, kendilerinin ve çevresinin sağlık okuryazarlığı yolculuğunda birer yol gösterici olacak.

 

Sağlık Okuryazarlığı Eğitim Modülleri Neler?

 1. Yaşam Boyu Sağlık ve Sağlıklı Çevre
 2. Ruhen İyi olma Hali / İyiliği Koruma
 3. Hijyen ve Özbakım
 4. Sağlıklı Beslenme ve Obezite ile Mücadele
 5. Bağımlılıkla Mücadele
 6. Afet Zamanlarında Yaşam Becerilerini Artırma
 7. Bilinçli İlaç Kullanımı ve Doğru Bilgiye Ulaşma
 8. Sağlık Hakları ve Sağlık Başvurusu Hazırlama

 Nasıl Başvurabilirim?
Toplum Gönüllüsü bir gençsen ve projede yer almak istiyorsan https://goo.gl/YhZu7k adresinde yer alan Sağlık Yolculuğu Eğitimi başvuru formunu 5 Temmuz 2017 saat 17:00’ye kadar doldurarak başvuru yapabilirsin. Herhangi bir sorun olması halinde proje ekibi ile iletişime geçebilirsin. * Başvuru formundaki tüm sorular zorunlu olup, önceden cevaplarınızı hazırlayıp yazmanız önerilir.
Ozan Karaçam: ozan.karacam@tog.org.tr
Sevcan Koç: sevcan.koc@tog.org.tr

Tags :