Şehrin İyi Hali Projesi Başvuru Dönemi Başladı

Akbank Caz Festivali kapsamında 2015 yılında başlayan, gönüllülüğü hayatlarında deneyimlememiş gençlerle, aktif gönüllüleri bir araya getiren, birlikte projeler üretmelerini sağlayan ve yaşadıkları yerlerde fark yaratan gençleri desteklemeyi amaçlayan Şehrin İyi Hali projesinde bu yıl da Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) proje ortaklarından biri oldu.

 

2015 yılında, 25 ilde, 100 gencin birlikte ürettiği, 25 sosyal sosyal sorumluluk projesi hayata geçti. Çevre sorunlarından eğitime, yaşlılardan çocuklara, hayvan haklarından sağlığa birçok farklı temada projeler üretildi. 2015 yılının kapanış  projesi ise, 50’si gönüllüğü hiç deneyimlememiş , 50’si ise aktif Toplum Gönüllüsü gencin birlikte rol aldıkları okul yenileme projesi oldu. Türkiye genelinde projede aktif yer alan 200 genç, Akbank’ın davetlisi olarak Caz Festivali’ne konuk oldular.

 

2016 yılında da İstanbul’la birlikte 27 ilde, yine gönüllülüğü deneyimlememiş  gençler ve TOG gönüllülerini bir araya getirmek ve birlikte projeler üretmelerini sağlamak üzere Akbank ve TOG birlikte yola çıktılar. Bu ortaklıkla birlikte yaklaşık 250 gencin birlikte projeler ürettiler, yaşadıkları yerlerde toplumsal değişimde rol adılar.

 

Bu yıl ise proje kapsamında İstanbul’da “okul yenileme” olmak üzere; Ankara, Antalya, Artvin, Batman, Bursa, Çankırı, Denizli, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Hatay, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Sivas, Yozgat  yerellerinde belirleyecekleri 25 farklı sosyal sorumluluk projesinin, 320 gönüllü genç ile gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Şehrin İyi Hali projesinde yer almak için başvuru yapmak isterseniz ve bu yıl projenin gerçekleşeceği şehirlerden birinde yaşıyorsanız, http://sehriniyihali.com üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 

Şehrin İyi Hali Projesinin Gerçekleşeceği İller:

AnkaraKastamonu
AntalyaKayseri
ArtvinKırklareli
BatmanKilis
BursaKocaeli
ÇankırıKonya
DenizliKütahya
ElazığMalatya
ErzincanMardin
EskişehirMuğla
HataySivas
İzmirYozgat
Karabük
Tags :