SIKÇA SORULAN SORULAR

TOG ile ilgili sorularınıza aşağıda cevap bulabilirsiniz.

Gönüllü olmak için kiminle temasa geçebilirim?

[email protected]   adresine isim, soyad, şehir, telefon ve (varsa) üniversite bilgilerinizi gönderebilirseniz TOG saha sorumlusu arkadaşlarımız size ulaşacaktır. Bunun dışında TOG’un Facebook  sayfası üzerinden de bize ulaşabilirsiniz.

Sadece gençler mi gönüllü olabiliyor?

Toplum Gönüllüleri Vakfı gençlerle çalışıyor. Eğer gençlerin desteklenmesine yönelik bir çalışmada yer almak isterseniz yetişkin gönüllü olarak da faaliyetlere katılabiliyorsunuz.

TOG sadece üniversiteli gençlerle mi çalışıyor?

Hayır. Özellikle son senelerde örgün eğitim dışındaki gençlerle de çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için Projeler Departmanı ile görüşebilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı'nı finansal olarak kim destekliyor?

Toplum Gönüllüleri Vakfı, bireysel bağışlardan, kurumsal sponsorluklardan, yurt içi ve yurt dışı fon sağlayıcı kuruluşlardan, AB hibelerinden, Büyükelçilik fonlarından vb. kaynak sağlamaktadır. Gelir sağlayıcı çalışmalar, Kaynak Geliştirme ve İletişim Departmanı tarafından yürütülmektedir. Her seneki bağışçılarımızın ayrıntılı bilgileri için Faaliyet Raporlarına  bakabilirsiniz.

Evimde kitap, giysi, vb. eşyalar var. İhtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırabilirim?

Vakıf bu ve benzer çalışmaları doğrudan yapmıyor. Ancak ilişkide olduğumuz bir gençlik örgütlenmesi benzer bir faaliyeti bir proje kapsamında hayata geçirirse, ilgili genç arkadaşlarla doğrudan iletişime geçerek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Bir okul olarak çeşitli ihtiyaçlarımız var. Bize destek olabilir misiniz?

Vakıf merkezi olarak böyle bir destek veremiyoruz; çünkü bu çalışmayı ilişkide olduğumuz gençlik örgütlenmelerinden birinin sahiplenmiş olması gerekiyor. Önerimiz TOG’un Facebook  sayfasına bu talebinizi yazarak doğrudan gençlere ulaşmanızdır.

Bağış yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Toplum Gönüllüleri Vakfı’na internet üzerinden kredi kartı ya da EFT/Havale ile düzenli ya da tek seferlik bağış yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Kaynak Geliştirme ve İletişim Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.