TOG

İğne Deliği Gençlik Merkezi

Ana Sayfa Çalışmalarımız Gençlik Merkezleri

18 Ekim 2003 tarihinde Atakum Belediyesi desteğiyle, Samsun'un Atakum ilçesinde kurulan İğne Deliği Gençlik Merkezi, gençlerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir alan olarak faaliyetlerini sürdürmektir. Özellikle gençlerin; hem hizmet alabildikleri hem hizmet üretebildikleri, kendilerini ifade edebildikleri, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerine sosyal bir çevre oluşturabilecekleri, kendilerini ilgi alanlarında geliştirebilecekleri, farklılıklarla yaşama kültürünü deneyimleyebilecekleri bir alan olarak çalışmalar yapmaktadır.

Merkezde atölye çalışmaları, kurslar, bilgilendirme çalışmaları, psikolojik danışmanlık, gönüllü çalışmalar, sosyal aktiviteler, yerel çalışmalar, ulusal ve uluslararası birçok alanda faaliyetler düzenlenmektedir.

Atölye Çalışmaları

Gönüllü eğitmenlerle gerçekleştirilen atölye çalışmalarında gençlerin herhangi bir konu hakkında bilgi alışverişi sağlaması ve birbirinden öğrenmesi hedeflenmekte. 

Bilgilendirme Çalışmaları ve Psikolojik Danışmanlık

Gençlerin ihtiyaç duydukları konularda bilgi günleri ve eğitimler düzenleniyor. Gençlik merkezinde gençlere psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmakta.

Kurs Çalışmaları

Atakum Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle gençler ve yetişkinlerin talep ettiği konularda kurs faaliyetleri gerçekleştirilmekte.

Gönüllü Kulüpler

Gençlik merkezine gelen gençler ilgi alanlarına göre;  Avrupa Fırsatları, Doğa ve Çevre, İnsan Hakları ve Sağlık, Kültür ve Sanat, Tebeşir, Keşfet, İletişim ve Basın kulüplerine dahil olarak gönüllü çalışmalar gerçekleştirilmekte.

Yerel Çalışmalar

Yerel Sivil Toplum Kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumlarıyla gençlik alanında ortak çalışmalar, etkinlikler ve projeler gerçekleştirilmekte.

Ulusal ve Uluslararası Çalışmalar

Eurodesk Türkiye Yerel Temas Noktası olarak, gençlere Avrupa fırsatları hakkında bilgilendirmeler yaparak, gençlerin uluslararası çalışmalara dahil olması sağlanmakta. Ulusalda yapılan gençlik proje ve etkinliklerine gençlerin dahil olmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmekte.

Web Site: http://www.ignedeligigem.org

Eurodesk hakkında: http://eurodesk.ua.gov.tr/

Facebook: https://www.facebook.com/ignedeligigenclikmerkezi

Twitter: https://twitter.com/ignedeligigem

Adres: Mimar Sinan Mahallesi, 118.Sokak , No:11 , Atakum / Samsun 55200

Telefon: 0362 438 83 30

E-mail: sevcan.koc@tog.org.tr   / oguzhan.oztanir@tog.org.tr  / ignedeligigm@gmail.com  


İğne Deliği Gençlik Merkezi

Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.