TOG

Köprü Projesi

Ana Sayfa Çalışmalarımız Projeler

Köprü Projesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve King Baudouin Vakfı (KBF) ortaklığında yürütülen bir gençlik projesidir.  2013 yılında projenin pilot dönemi sonrası hayata geçmiştir.

Afyonkarahisar ilinde bulunan Emirdağ ilçesinden yurt dışına yoğun şekilde göç gözlenmektedir. Emirdağ da okuyan liseli gençlerle gerçekleştirilen projede, gençlerin ihtiyaçlarının belirlenmesi için “Yerel İhtiyaç Belirleme Atölyesi” gerçekleştirilmiştir. 2014 yılı itibariyle Emirdağ ilçesinde okuyan gençlerin Toplum Gönüllüleri Vakfı çatısı altında yer alan farklı etkinliklere katılımları hedeflenmektedir.

Bu projede gençler kapasite geliştirme eğitimine katıldıktan sonra ihtiyaçları doğrultusunda kendi belirleyecekleri proje/aktiviteleri uygulayacaklar, yerellerinde festivaller gerçekleştirecekler ve meslek kütüphanesi ile lise sonrası hayatlarına yön verebilecekler. Bu etkinliklerin dışında Emirdağ ilçesinde yaşayan liseli gençlerin katılımlarının hedeflendiği TOG etkinlikleri; TOG Atak, Yaz Dönemsel Projesi ve Gençlik Konseyi.  Aynı zamanda projenin Emirdağ’da gençler ile birebir çalışan kişilerin de güçlenmesi adına Samsun ve İstanbul’da bulunan gençlik kurumlarına yönelik çalışma ziyareti gerçekleştirilecektir.

Köprü Projesi, TOG’un Projeler Departmanı altında yürütülüyor. 

Projeyle ilgili detaylı bilgi için Cenk Öz  ile iletişime geçebilirsiniz.


Köprü Projesi

Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.