TOG

Avrupa Gönüllü Hizmeti

Ana Sayfa Çalışmalarımız Uluslararası İmkanlar

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), 18-30 yaş arasındaki gençlerin çoğunlukla Avrupa’daki bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesinde sosyal içerikli projelerde 1 yıla kadar gönüllü olarak çalışma yürüttüğü faaliyetlerdir. 

Faaliyetler kapsamında gençler kültür-sanat festivali organizasyonundan yetimhanedeki çocuklara destek olamaya kadar çok farklı faaliyetlerde yer alınabilir. Katılımcıların yiyecek, barınma, basit dil eğitimi, ulaşım, sigorta, ve az miktarda cep harçlığı program dahilinde karşılanmaktadır.

AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürütülen AGH faaliyetlerinde TOG, 2005 yılından bu yana akredite olarak gönderen ve ev sahibi kuruluş olarak yer almaktadır. 2015 yılı sonu itibariyle toplam 170 genci Avrupa’daki STK’lara gönüllü olarak göndermiştir. 

AGH'ye Katılmak İçin

TOG, özel durumlar dışında, TOG’da ya da TOG'un ilkeleriyle paralel bir sivil toplum kuruluşunda en az 32 saat gönüllülük deneyimi olan gençlerin gönderen kuruluşu olmaktadır.

AGH hakkında daha fazla bilgi edinmek için programın yürütücüsü Türkiye Ulusal Ajansı’nın internet sitesini  inceleyin ve Sorularla AGH belgesini indirin.

AGH’ye başvurmak iletişime geçebilirsiniz.


Avrupa Gönüllü Hizmeti

Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.