TOG

Gençlik Merkezleri

Ana Sayfa Çalışmalarımız

TOG’un Gençlik Merkezleri'nde 15 - 25 yaşları arasında mahallelerde yaşayan gençlerin kişisel gelişimini destekleyen çalışmalar yapılıyor. Merkezlerde hiphop, dans, fotoğraf, müzik, İngilizce gibi atölye çalışmaları, danışmanlık hizmetleri, doğa kampları, uluslararası hareketlilik projelerine katılım gibi etkinlikler hayata geçmekte. Merkezler ayrıca gençlerin birey olarak kendi özerkliğini kazanmasını, kendi fikirlerini hayata geçirmesini ve yaşamlarını iyileştirici yeni olanaklarla tanışmasını da sağlıyor. Halen Samsun’daki gençlik merkezinde çeşitli faaliyetler yürütülmeye devam ediyor. Gençlik Merkezi ayrıca bulundukları mahallelerdeki sosyal hayatı olumlu etkileyen etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. TOG'a bağlı gençlik merkezinde halen 1 tam zamanlı ve 1 yarı zamanlı iki kişi, gençlerle yapılan etkinlikleri koordine ediyor.

Ayrıca Vakıf, “Gençlik Merkezleri Programı” dahilinde gençlik merkezi kurmak isteyen yerel yönetimlere ve Sivil Toplum Kuruluşları’na içerik desteği sunuyor, gençlik merkezleri arasında değişim programları yürütüyor ve yerel gençlik kuruluşlarını da destekliyor.

Gençlik Merkezleri Programı Projeler Departmanı altında faaliyetlerini yürütüyor. Gençlik Merkezleri (Programı)'yla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Jülide Erdoğan ile iletişime geçebilirsiniz .


İğne Deliği Gençlik Merkezi

18 Ekim 2003 tarihinde Atakum Belediyesi desteğiyle, Samsun'un Atakum ilçesinde kurulan İğne Deliği Gençlik Merkezi, gençlerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir alan olarak faaliyetlerini sürdürmektir. Özellikle gençlerin; hem hizmet alabildikleri hem hizmet üretebildikleri, kendilerini ifade edebildikleri, yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerine sosyal bir çevre oluşturabilecekleri, kendilerini ilgi alanlarında geliştirebilecekleri, farklılıklarla yaşama kültürünü deneyimleyebilecekleri bir alan olarak çalışmalar yapmaktadır.

Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.