TOG

Uluslararası İmkanlar

Ana Sayfa Çalışmalarımız

TOG, gençlere ve gençlik çalışanlarına dünyanın çeşitli ülkelerinden akranlarıyla sosyal, kültürel ve eğitsel paylaşımlarda bulunabilecekleri uluslararası hareketlilik imkanları sağlar. TOG, Türkiye’den katılımcıları yurt dışına gönderdiği gibi çeşitli program ve projeler kapsamında uluslararası katılımcılara ev sahipliği de yapmaktadır. 

Uluslararası hareketlilik imkanları gençlik değişimi, eğitim kursu, uzun dönemli gönüllü hizmeti, ortaklık kurma toplantısı ve çalışma ziyareti gibi farklı biçimlerde olabilir. Bu çalışmaları dört çalışan ve yurt dışından gönüllülük yapmak üzere gelen gençlerden oluşan Küresel İlişkiler Departmanı yürütmektedir. Uluslararası hareketlilik imkanları Avrupa Birliği Erasmus+ Programı, ABD Büyükelçiliği, Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü gibi kurum ve programların desteğiyle gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca, programlar ve başvuru süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için broşürümüze bakabilirsiniz.

Yabancı dilinizi geliştirmek için hazırladığımız önerilere de bu dokümandan ulaşabilirsiniz. 

Proje çağrılarımızı takip etmek için Facebook sayfamızı takip etmelisiniz.

Uluslararası Fırsatlar Atölyesi

Eğer bir TOG Örgütlenmesi olarak uluslararası gençlik hareketlilik programları hakkında bilgilendirici atölye talep etmek isterseniz, örgütlenmeden en az 15 kişinin katılımı kaydıyla Nilay Küme  ile iletişime geçebilirsiniz.

Sorularınız için Küresel İlişkiler Departmanı’yla iletişime  geçebilirsiniz.Avrupa Gönüllü Hizmeti

Avrupa Gönüllü Hizmeti, 18-30 yaş arasındaki gençlerin çoğunlukla Avrupa’daki bir sivil toplum kuruluşu bünyesinde sosyal içerikli projelerde 1 yıla kadar gönüllü olarak çalışma yürüttüğü faaliyetlerdir.

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, somut programlarla ve mevcut girişimleri ön plana çıkararak karşılıklı değişim olanaklarını arttırmayı ve iki ülkenin birbirine yakınlaşarak ilişkilerin daha da güçlenmesini amaçlamaktadır.

Kısa Dönem Değişimler

TOG, değişim, eğitim kursu, ortaklık kurma toplantıları gibi projelere ortak olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelmiş katılımcılarla paylaşımlarda bulunabilecekleri uluslararası hareketlilik imkanları sağlamaktadır.

Stratejik Ortaklık Projeleri

TOG, yurtdışındaki sivil toplum kuruluşlarıyla beraber yürüttüğü uzun dönemli projelerle gençlik alanına ilişkin yeni strateji, politika ve modeller ortaya koymaktadır.

Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.