TOG

Ulusal Ağlar

Ana Sayfa Hakkımızda Ulusal Ağlar

ULUSAL GÖNÜLLÜLÜK KOMİTESİ

Gönüllülük Komitesi (UGK) Türkiye’de gönüllülüğün tanınması, güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan ve UN Volunteers tarafından desteklenen bir oluşumdur. Ulusal Gönüllülerin çalışma koşullarının, gönüllülerin hakları doğrultusunda iyileştirilmesine katkı sağlamak hedefiyle oluşturulan çalışma grubunda görev alan TOG, gönüllülerle çalışan kuruluşların dikkat etmeleri gereken kurallar (code of conduct) oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

DENGE VE DENETLEME AĞI

Denge ve Denetleme Ağı Türkiye’de katılımcı ve çoğulcu demokrasinin güçlenmesi için mücadele eden bir harekettir. Özgürlük, eşitlik, istikrar, adalet, refah ve barışın garanti altına alınması için güçlü bir denge ve denetlemenin şart olduğunu düşünen Denge ve Denetleme Ağı, daha güçlü bir demokrasi hedefiyle çalışmak isteyen vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri tarafından oluşturuldu. Her biri farklı yaklaşımlara sahip, farklı siyasi partileri destekleyen ancak çalışmalarında daima demokrasinin tarafında olan bir yapıyla birliktelik yürütülüyor. TOG kuruluşundan itibaren Ağın bir üyesi olarak çalışmalara aktif olarak katılıyor ve destek veriyor. 

Nerelerdeyiz?

Toplum Gönüllüleri Vakfı İstanbul’da. Ayrıca Samsun, Diyarbakır ve Hatay-Kırıkhan’da üç gençlik merkezi, Ankara ve İzmir’de koordinasyon merkezleri mevcut. TOG’la ilişkili üniversite kulüplerine ulaşmak için şehir bazında ayrıştırılmış listedeki iletişim bilgilerini kullanmanız gerekiyor. 

Detaylı Bilgi
Bir gencin hayatını değiştirmek için küçük bir destek yeter, bizimle iletişime geçin.