AVRUPA DAYANIŞMA PROGRAMI

Yurt dışında gönüllü olmak!

Avrupa Dayanışma Programı (European Solidarity Corps- ESC), 18-30 yaş arasındaki gençlerin çoğunlukla Avrupa’daki bir kurum bünyesinde sosyal sorumluluk projelerinde en az iki hafta ve en fazla bir yıla kadar gönüllü olarak faaliyetlere katıldığı projelerdir.

 

Faaliyetler kapsamında gençler kültür-sanat festivali organizasyonundan yetimhanedeki çocuklara destek olamaya kadar birçok farklı faaliyette yer almaktadır. Katılımcıların yiyecek, barınma, temel dil eğitimi, ulaşım, sigorta ve az miktarda cep harçlığı program dahilinde karşılanmaktadır.

 

TOG, ESC faaliyetlerinde 2005 yılından bu yana destekleyici ve ev sahibi kuruluş olarak yer almaktadır. 2019 yılı itibariyle toplam 230 genç, TOG desteğiyle Avrupa’daki bir kuruma gönüllü olmak amacıyla gitmiştir.

 

CV ve Motivasyon mektubu hazırlama süreciyle ilgili dokümanı incelemek için tıklayabilirsiniz.

 

AGH hakkında daha fazla bilgi edinmek için programın yürütücüsü Türkiye Ulusal Ajansı’nın internet sitesini  inceleyebilir ve Sorularla AGH belgesine göz atabilirsiniz.

 

Eğer bir TOG örgütlenmesi iseniz, kısa ve uzun süreli hareketlilik programları hakkında bilgilenmek isterseniz, 15-20 kişilik bir ekip oluşturduktan sonra, bilgilendirme atölyesi talep edebilirsiniz.

 

Avrupa Dayanışma Programı’na başvurmak için mobility@tog.org.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER FAALİYETLER

Kısa Dönem Değişimler

"Hareketlilik"le öğrenme ve gelişim

READ MORE

Avrupa Dayanışma Programı

Yurt dışında gönüllü olmak!

READ MORE