tog loader
01 Ülke Genelinde Katılım

Ülke Genelinde Katılım

Türkiye’de gönüllü çalışmalara katılım ülke genelinde %6,2 düzeyinde. İnsanlar çevrelerinde gözlemledikleri birçok konu hakkında çözüm üretilmesini istiyorlar fakat harekete geçme oranımız oldukça düşük.

Tam da bunun için seni Toplum Gönüllüsü olmaya ve inisiyatif alıp çözüm için harekete geçmeye davet ediyoruz!
 

02 Gönüllü Formu Doldur

Gönüllü Formu Doldur

Toplum Gönüllüsü olmak için ilk yapman gereken aşağıdaki formu doldurmak!

Bu formu doldurduktan sonra seni Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu’na davet edeceğiz. Oryantasyona katıldıktan sonra ise dünyayı güzellikle değiştirecek projeler üretmeye başlayabilirsin.

Formu Doldur
03 TOG Genç Gönüllüler Bilgilendirme

TOG Genç Gönüllüler Bilgilendirme

Üniversitendeki topluluğunla iletişime geçip onlara katılabilir, eğer üniversitende bir topluluk yoksa kurmak için harekete geçebilirsin. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nı daha yakından tanımak ve Toplum Gönüllüsü gençlerin yaptıklarına dair fikir edinmek istersen aşağıdaki videoları izleyebilirsin.

Enerjini toplumsal faydaya dönüştürmek istersen, burası tam da senin için!

Toplum Gönüllüleri Vakfı’na dair ilk duyman gereken, burasının gençlerin sivil toplum kuruluşu olduğu! Toplum Gönüllüsü, çevresindeki sorunları tespit eden, bu sorunlara çözüm üretmek için harekete geçendir. Bu doğrultuda ülkenin her köşesinde Toplum Gönüllüsü gençler, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek ekipleri ile bu projeleri hayata geçirip çevrelerindeki sorunlara çözüm üretirler.

Gönüllü başvurun sonrası süreçle ilgili detay almak istersen.

Hoş geldin maili!

Hoş geldin maili!

Formu doldurduktan sonra bir bilgilendirme maili alacaksın. Bu mailin spam/gereksiz kutularına düşme ihtimali var, dolayısıyla gelen kutusunda bulamazsan bu bölümleri de kontrol etmeni öneririz.

Bu mailde, katılabileceğin bazı Telegram kanal ve gruplarına dair bilgiler yer alıyor.

Telegram Kanalı ve Grupları

Telegram Kanalı ve Grupları

Aramıza yeni katılan gönüllülerin mutlaka dahil olmasını önerdiğimiz bir kanalımız var:
Genç Gönüllüler Bilgilendirme Kanalı ( https://t.me/togsaha )

Toplum Gönüllüsü gençler, Telegramı ekip arkadaşlarına ulaşmak, projelerini ve etkinliklerini yaygınlaştırmak için aktif olarak kullanıyorlar. Buradaki kanal ve gruplara katılmak takibini oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca

TOG içerisinde gerçekleşen bütün etkinlik, eğitim, webinar ve atölyelere dair duyuruları buradan paylaşıyoruz!

Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu

Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu

Toplamda 2 saat süren ve Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinden gençlerin katılımı ile online olarak gerçekleştirilen Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu’nda gönüllülük, Toplum Gönüllülüğü, Toplum Gönüllüsü gençlerin çalışmalarını konuşuyoruz. Proje geliştirmek, TOG topluluklarına dahil olmak ve var olan projelerde gönüllü çalışmalara başlayabilmek için ilk adım bu oryantasyona katılmak. 

Oryantasyon tarihlerini ve katılımın için gerekli bilgileri Oryantasyon&Eğitim Bilgilendirme Kanalı’nda paylaşıyoruz. Formu doldurduktan sonra gelen mailde detayları bulabilirsin. 

Oryantasyona dair fikir sahibi olmak istersen buraya tıkla. (Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu

Anahtar Eğitimleri

Anahtar Eğitimleri

Anahtar Eğitimleri, bir ekiple birlikte hayata geçireceğin proje ve etkinlikleri desteklemek için oluşturuldu. TOG topluluğuna dahil olduktan sonra bu eğitimlere katılman, proje fikirlerini hayata geçirmene yardımcı olacak ve ekibini güçlendirecek!

Anahtar Eğitimleri; Gönüllülük, Proje Geliştirme, Kaynak Geliştirme ve Ekip Çalışması ve İletişim olarak 4 oturumdan oluşuyor.