tog loader
İstanbul Yarı Maratonu'nda üniversiteli gençlerin ihtiyaçlarına destek oklmak için birlikte koşalım!

Amacımız, 2002 yılından bu yana insan haklarından ekolojiye, toplumsal cinsiyet eşitliğinden eğitime kadar birçok farklı temada sosyal sorumluluk projesini hayat geçiren Toplum Gönüllüsü gençleri güçlendirerek dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yürüttükleri bu projelere destek olmak.

Sizler de maratonda Toplum Gönüllüleri Vakfı için koşarak hem maratonun coşku ve heyecanını paylaşabilir hem de yürüteceğiniz bağış kampanyalarıyla gençlerin duyulması ve anlaşılması için birer elçi olabilir, sosyal sorumluluk projelerini destekleyebilirsiniz. 

İyilik peşinde koşan Toplum Gönüllüleri Vakfı koşucuları anlatıyor.

2009 yılından bu yana, Toplum Gönüllüleri Vakfı için oluşturulan maraton bağış kampanyalarıyla 34.672 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımları ve projeleri desteklendi.

 

2023 YILINDA BİZİMLE KOŞAN KURUMLAR LOGOLARI;
akkök holding
arabam.com
aplus
beyaz fırın
cisco
eti
hsbc
koc okulu
mazars
modafen
papara
res
shell
tchibo
viessmann
yapıkredi
açık holding
taypa
Sıkça Sorulan Sorular

Maratona nasıl kayıt olacağım?

İstanbul Yarı Maratonu’nda koşuya katılmak için https://istanbulyarimaratonu.com/ sitesine giriş yaparak kayıt olabilirsin.

Maratonda kurumsal takım olarak koşmak için neler yapmalıyız?

 • Maratonda kurum olarak koşmak için öncelikle gönüllü koşucular belirlenerek koşu takımı oluşturulur.
 • Bu takımdaki koşucuların her birinin mümkün olan en kısa sürede https://maraton.istanbul/ sitesinden İstanbul Maratonu’na kayıt olması gerekir.
 • Koşudan 4 hafta kadar önce koşucular, https://ipk.adimadim.org/ sitesine giriş yaparak, koşu takımına firmanın adını yazarak bağış kampanyalarını oluşturur.
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak tüm bu süreçte gerekli bilgilerin paylaşımı ve desteğe ihtiyacınız olan noktalarda sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.
  Kurumsal takım süreçleriyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz aysegul.yangin@tog.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Maraton bağış kampanyasıyla ilgili önemli tarihler nelerdir?

 

1 Nisan 2024 tarihinden itibaren https://ipk.adimadim.org/ sitesinden İstanbul Maratonu bağış kampanyaları açılmaya başlıyor.

15 Nisan 2024 tarihi itibarıyla bu kampanyalara bağışa açılacak.

Bağış kampanyaları 13 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

Maraton kayıt ücreti ne kadar?

İstanbul Yarı Maratonu kayıt ücretleri aşağıdaki gibidir:

3 Ocak - 11 Mart arasında 315 TL

12 Mart –15 Nisan arasında 430 TL

Kayıt ücretleri https://istanbulyarimaratonu.com/ sitesi üzerinden koşuya kayıt gerçekleştirilirken ödenmektedir.

Maraton Kayıt ücretlerinin faturasını nasıl temin edebilirim?

maraton.istanbul sitesi üzerinden koşuya kaydınızı gerçekleştirdiğinizde, faturanız, siteye kayıtlı e-mail adresine yaklaşık 7 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

Gönüllü koşucu olarak TOG'dan hangi konularda destek alabilirim?

 • Koşucularımız için de uygunsa, gönüllü koşucularımızı maraton bilgilendirmeleri için oluşturduğumuz whatsapp grubuna ekliyoruz.
 • Koşucularımızla, koşuya kayıt olma süreci ve kampanya oluşturma konularında rehberler paylaşarak detaylı olarak süreci anlatıyor, kritik tarihleri takip ediyoruz.
 • İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda kampanyaların açılması ve yürütülmesi için gerekli tüm adımları içeren bilgileri paylaşıyoruz.​
 • Koşucularımıza, t-shirt, buf gibi materyalleri sağlayarak; mail metinleri, sosyal medya görselleri gibi iletişim içerikleri iletiyoruz.​
 • Bağış kampanyalarıyla ilgili anlık sıralamaların bilgilerini paylaşarak koşucularımızı bilgilendiriyor, motive ediyoruz.​
 • Kurumsal takımlarımıza özel hazırladığımız sosyal medya ve iletişim görselleriyle hem duyurular yapıyor hem de koşucularınızın motivasyonunun artmasına destek oluyoruz.​