tog loader
Burs Başvurusu

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak; eğitim hayatında başarılı, sosyal yönü ve gönüllülük potansiyeli güçlü üniversiteli gençlerin maddi sıkıntı yaşamadan eğitim hayatına devam etmesine destek oluyoruz. Bursiyerlerin burs aldıkları süre boyunca Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesinde yer alan gönüllü faaliyetlere katılmaları için teşvik ediyoruz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları’ndan yararlanan üniversiteli gençler; ayda en az 16 saat proje ve etkinliklerde gönüllü çalışmalara katılıyor. Üniversite öğrencisi gençlerin bir yandan bilgiye, teknolojiye ve yeniliklere ulaşmalarına destek olurken bir yandan da yaşadıkları topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlıyoruz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları, burs yönetmeliği çerçevesinde lisan öğrenimleri boyunca devam etmektedir. Bursiyerlerin dönem boyunca akademik başarı ve gönüllülük faaliyetleri kontrol ediyor ve bu doğrultuda burs desteği ön lisans/ lisans öğrenim süresince devam ettiriyoruz.

2022-2023 yılı akademik dönemi için TOG Burslarına yaklaşık 17 bin başvuru yapılmıştır.
Burs Komitesi tarafından gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda öğrencilere burs olanağı sağlanmıştır.
2023- 2024 akademik dönem itibariyle 2000’den fazla genç burs desteğinden faydalanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursları kimlere yöneliktir?

Burs programlarımız TC vatandaşı ve Türkiye’deki üniversitelerin ön lisans ya da lisans düzeyinde öğrenim gören gençlere yöneliktir. Üniversiteli gençlerin eğitim-öğretim hayatına destek olma amacıyla verilen ve gönüllülük kriteri olan karşılıksız burslardır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Burs miktarı ne kadardır?

TOG Gençlik Burs miktarı 2022-2023 yılı akademik dönem itibariyle 1200 TL olarak belirlenmiştir. Kasım-Temmuz ayları arasında 9 ay boyunca ödenmektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları geri ödemeli midir?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları geri ödemesiz olarak verilir.

Burs devam koşulları nelerdir?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları devamlılığı için 2 temel koşul bulunmaktadır. Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesinde ayda 16 saat olacak şekilde gönüllü faaliyetlere katılmak ve 4’lük sistemde not ortalamanızın 2’nin altına düşmemesi gerekmektedir.

Burs başvuru koşulları nelerdir?

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursu’na yeni sınıf burslarına herhangi bir bölüm fark etmeksizin üniversite 1. sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencileri, ara sınıf burslarına ise 2. sınıf ve üzeri 18-24 yaş aralığındaki üniversiteli gençler başvuru yapabilir. Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin %100 tam burslu olması gerekmektedir.

Burs başvuruları nasıl değerlendirilir?

Toplum Gönüllüleri Vakfı, burs başvurularını değerlendirirken; ihtiyaç durumu, gönüllülük durumu, akademik başarı ve sosyal beceri kriterleri göz önüne alınarak başvuru yapılan form aracılığıyla sistem tarafından otomatik olarak puanlandırılır ve bir sıralama oluşturulur. Bu puanlamaya göre yeterli adaylar mülakata çağrılır. Komite üyelerinin gerçekleştirdiği mülakatlar sonucunda bursiyerler başvuru kriterlerine göre belirlenir.

Başka bir kurum veya kuruluştan burs almak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursu almaya engel midir?

Başka bir kurum veya kuruluştan burs almak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursu almaya engel değildir. Ancak başka bir kurumdan burs aldığınız takdirde bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması kapsamında haklarım nelerdir?

Kişisel verilerin korunması kanununun tüm gereklerini yerine getiriyoruz. 
Detaylar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.
Kişisel Verilerinize İlişkin Aydınlatma Belgesi