Toplum Gönüllüleri Vakfı cinsiyet temelli ayrımcılığı gündeme getiriyor.

Share the project and contribute to social change

Toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık ile karşılaşılan durumlar tespit edilerek, önleyici ve destekleyici mekanizmalar geliştiriliyor.

HIZLI BİLGİLER İLE PROJEDE

NELER OLUYOR

Gender Perspective in EU Mobility Programs projesi hareketlilik programlarında toplumsal cinsiyet konusunu ana akımlaştırmak amacıyla; gençlik örgütlerinin kapasitesini geliştirmeyi ve toplumsal cinsiyet temelli sorunların görünürlüğünü arttırmayı amaçlayan uluslararası partnerli, strateji geliştirme projesidir.

 

Gençlik ve toplumsal cinsiyet alanında Avrupa’da faaliyet gösteren 5 STK ve 1 üniversitenin ortaklığında, 20 ay süreli proje kapsamında hareketlilik projeleri kapsamında toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık ile karşılaşılan durumlar tespit edilerek, önleyici ve destekleyici mekanizmalar; ulusal ve uluslararası dayanışma ağı kurmak ve savunuculuk faaliyetleri yürütmek planlanmaktadır.
Proje ile hem yenilikçi çözümler üretmenin  yanı sıra toplumsal cinsiyet politika belgesi ile savunuculuk çalışmaları yapılacaktır.
Proje Süresi: 20 ay (Eylül 2016 – Nisan 2018)
Proje Ortakları: Toplum Gönüllüleri Vakfı (Koordinatör); EURO-NET (İtalya); Foundation for Empowering Gender Equality (Malta) ; Rede Portuguesa de Jovens para a Igualdade de Oportunidades entre Mulheres e Homens (Portekiz) ; United Societies of Balkans (Yunanistan); Yaşar Üniversitesi

Proje bilgileri ve
Faydalı Bağlantılar


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52