Afet Çalışmalarımız

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) olarak 2002’den kurulduğumuz günden bu yana gençleri güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye’nin en yaygın gençlik vakfı olarak; ülkemizde yaşanan afetlerden sonra Afet Platformu ile birlikte afet bölgesinde destek verecek gönüllü koordinasyonunu da sağlıyoruz.
6 Şubat 2023 tarihinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 10 ilde gerçekleşen deprem hepimizi derinden sarstı. Depremin hemen ardından destek olmak isteyen gönüllülere ulaşmak için bir çağrıya çıktık ve şu ana kadar 60 bine yakın kişi “ben de afetin izlerini silmek için gönüllüyüm” dedi.

Gönüllü Desteği Taleplerini
Bekliyoruz

Gönüllülerimiz toplanan yardımlarla ilgili her türlü koordinasyon, tasnif ve paketleme görevlerinde desteğe ihtiyacı olan illerde çalışmaya başladı.
Bu süreçte gönüllü desteği taleplerinin bize iletilmesi büyük önem taşıyor.
Koordinasyonun sağlıklı ve etkili bir şekilde yürütülebilmesi için  afet@tog.org.tr adresini oluşturduk. Gönüllü desteğine ihtiyacı olan kurumlar bu adresten bizimle iletişime geçebilir.

Gönüllü Olmak İsteyenlere
Çağrımız Sürüyor!

Saha faaliyetlerimiz aktif bir şekilde devam ediyor.
18 yaş üstü tüm gönüllüler, önümüzdeki süreçte oluşacak ihtiyaçlar için formumuzu doldurabilir.
Formumuzu doldurduktan sonra size yakın bir lokasyonda ihtiyaç olması halinde ekiplerimiz sizle iletişime geçip gerekli yönlendirmeleri yapacaktır

SIKÇA SORULAN SORULAR

Afet Platformu, 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ depreminin ardından ilgili sivil toplum kuruluşlarının ve paydaşların bir araya gelmesiyle oluşan bir sivil toplum ağıdır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Türkiye’nin her bölgesinden gelen gönüllü çağrılarına kulak vererek yardımların toplandığı depolara yönlendiriyor. Toplum Gönüllüsü gençler; Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş başta olmak üzere afet bölgelerinde sorumluluk alarak depremzedelere destek oluyor.

Arama kurtarma çalışmaları AFAD, AKUT vb. kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Afet Platformu olarak afet bölgelerindeki insani yardım faaliyetlerinde görev almaktayız.

Türkiye’nin dört bir köşesinden “Ben de afetin izlerini silmek için gönüllüyüm” diyen 60 bin kişi gönüllülük başvurusu yaptı! Afetin yaralarını sarmak için bölgeye doğru harekete geçmeye hazır olduğunuzu biliyoruz. Gönüllülük yapabileceğimiz alanlardan gelen destek çağrıları sonrasında sizinle iletişime geçeceğiz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52