REHBERLİK PROGRAMLARI

2018 yılında İstanbul’da 166 mentor ve 170 mentiyle proje devam etmektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak gençlik destek çalışmaları kapsamında 2003 yılından bugüne hem maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere eğitim bursu desteği, hem de gençleri sosyal ve mesleki anlamda güçlendirmeye yönelik mentorluk ve staj olanakları sağlıyoruz. 2017 yılında 117 genç ve 117 yetişkin gönüllü, Rehberlik Projesi’nde yer almış, şimdiye kadar 767 gence mentorluk desteği sağlanmıştır.

TOG Rehberlik

 

TOG Rehberlik, Toplum Gönüllüsü gençlerle onları desteklemek isteyen yetişkin gönüllüleri bir araya getiren bir mentorluk projesidir.

 

Çalışma hayatına dahil olmuş, gençlerle diyaloğa açık yetişkin gönüllülerimiz, TOG’lu gençlere mentorluk yaparak; onların sosyal ve mesleki yaşamlarıyla ilgili soru işaretlerini gidermelerine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda TOG’lu gençler de tersine mentorluk yoluyla yetişkin gönüllülere TOG’da deneyimledikleri sosyal sorumluluk çalışmalarını aktarmaktadırlar.

Bugün itibariyle İstanbul’da 166 mentor ve 170 mentiyle projeye devam edilmektedir. Mentorler, proje kapsamında yapılan mentorluk eğitimleri ve toplantılarına katılarak sivil alanı daha yakından tanıma fırsatı bulmakta, aynı zamanda vakfın mentorluk yaklaşımıyla ilgili oryantasyon almaktadırlar.

 

Ayrıca sene içerisinde TOG Rehberlik kapsamında düzenlenen çeşitli sosyal etkinliklerle tüm mentor ve mentiler bir araya gelmekte ve deneyimlerini paylaşmaktadırlar.

 

Rehberlik broşürünü incelemek için tıklayabilir ayrıntılı bilgi almak için  [email protected] adresine e posta iletebilirsiniz.

 

TOG Rehberlik projesine mentor olarak dahil olmak için formu doldurabilirsiniz.

Mentorpower

 

Mentorpower, Erasmus+ tarafından bütçe olarak desteklenen, mülteci ve göçmen gençleri sosyal ve mesleki anlamda güçlendirmeyi ve desteklemeyi hedefleyen uluslararası ve çok ortaklı bir mentorluk projesidir.

 

İki yıl süren projede 5 farklı ülkeden gençlik alanında çalışan 5 kuruluş bir araya gelmiştir. 2015 yılında proje kapsamında 4 uluslararası toplantıya ve bir eğitmen eğitimine katılım gösterilmiştir. Mentor ve mentilerin belirlenmesi için bu alanda çalışma yapan STK’larla iletişime geçilmiştir. Proje süresince mentor ve mentiler birebir yapılan yüz yüze görüşmelerin yanı sıra; çeşitli eğitim, etkinlik, atölye, toplantı ve uluslararası hareketlilik çalışmalarına katılmışlardır. Proje sonunda 5 ortak ülkenin yerel deneyimleri doğrultusunda çıkacak rehber el kitapçığı ve politika belgesi ile hem projenin yaygınlaştırılması hem de bu alanda savunuculuk çalışmalarının yürütülmesi hedeflenmektedir.

 

 

 

DİĞER GENÇLİK DESTEK FAALİYETLERİ

REHBERLİK PROGRAMLARI

2018 yılında İstanbul’da 166 mentor ve 170 mentiyle proje devam etmektedir.

DEVAMINI OKU

BURS PROGRAMLARI

2017 - 2018 döneminde toplam 1111 öğrencimiz burs olanağından yararlanmıştır.

DEVAMINI OKU