‘’Eleştirmek için değil, değiştirmek için’’

TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ OL!

Çevrelerinde gördükleri farklı ihtiyaçlara/problemlere projeleri aracılığı ile çözüm üreten, herkesi harekete geçmeye davet eden, kendine güvenen, girişimci, çözüm odaklı Toplum Gönüllüsü gençlere katıl, değişime kendinden başla!

TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ OLMAK İSTİYORUM!

NE YAPMALIYIM?

Toplum Gönüllüsü olmak için ilk yapman gereken aşağıdaki formu doldurmak!
Bu formu doldurduktan sonra seni Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu’na davet edeceğiz. Oryantasyona katıldıktan sonra ise gönüllü çalışmalara hemen başlayabilirsin!

Peki gönüllü olduktan sonra neler yapabilirsin?

Üniversitendeki topluluğunla iletişime geçip onlara katılabilirsin. Eğer üniversitende bir topluluk yoksa kurmak için harekete geçebilirsin.
Böylece, çevrende gördüğün bir sorunla ilgili projeni geliştirebilir ya da diğer Toplum Gönüllüsü gençler tarafından gerçekleştirilen projelere dahil olabilirsin.
TOG Topluluklarının nerelerde olduğunu görmek için tıkla.

Türkiye’de gönüllü çalışmalara katılım ülke genelinde %6,2 düzeyinde. İnsanlar çevrelerinde gözlemledikleri birçok konu hakkında çözüm üretilmesini istiyorlar fakat harekete geçme oranımız oldukça düşük!

 

Tam da bunun için seni Toplum Gönüllüsü olmaya ve inisiyatif alıp çözüm için harekete geçmeye davet ediyoruz!

TOG’u daha yakından tanımak ve Toplum Gönüllüsü gençlerin yaptıklarına dair fikir edinmek istersen aşağıdaki videoları izleyebilirsin.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’na Hoş Geldiniz!

TOG 10. Yıl Tadımlık Belgeseli

TOG & Akbank – Şehrin İyi Hali

ORTAK AMACIMIZ;

ENERJİMİZİ TOPLUMSAL FAYDAYA DÖNÜŞTÜRMEK!

TOG’a dair ilk duyman gereken, burasının gençlerin sivil toplum kuruluşu olduğu! Ülkenin her köşesinde Toplum Gönüllüsü gençler, sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor ve ekipleri ile bu projeleri hayata geçirerek çevrelerindeki sorunlara çözüm üretiyorlar.

Bu süreçle ilgili biraz daha detay almak istersen;

1. ADIM

Seni bir “Hoş Geldin!” maili ile karşılıyoruz

Formu doldurduktan sonra bir bilgilendirme maili alacaksın. Bu mailin spam/gereksiz kutularına düşme ihtimali var, dolayısıyla gelen kutusunda bulamazsan bu bölümleri de kontrol etmeni öneririz.

Bu mailde, katılabileceğin bazı Telegram kanal ve gruplarına dair bilgiler yer alıyor.

2. ADIM

Telegram kanal ve gruplarına katıl

Aramıza yeni katılan gönüllülerin mutlaka dahil olmasını önerdiğimiz bir kanalımız var:

TOG içerisinde gerçekleşen bütün etkinlik, eğitim, webinar ve atölyelere dair duyuruları buradan paylaşıyoruz!

Toplum Gönüllüsü gençler, Telegramı ekip arkadaşlarına ulaşmak, projelerini ve etkinliklerini yaygınlaştırmak için aktif olarak kullanıyorlar. Buradaki kanal ve gruplara katılmak takibini oldukça kolaylaştıracaktır.

3. ADIM

Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu’na katıl

Toplamda 2 saat süren ve Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinden gençlerin katılımı ile online olarak gerçekleştirilen Toplum Gönüllülüğü Oryantasyonu’nda gönüllülük, Toplum Gönüllülüğü, Toplum Gönüllüsü gençlerin çalışmalarını konuşuyoruz. Projeni geliştirmek ve var olan projelerde gönüllü çalışmalara başlayabilmek için ilk adım bu oryantasyona katılmak.

Oryantasyon tarihlerini ve katılımın için gerekli bilgileri Oryantasyon&Eğitim Bilgilendirme Kanalı’nda paylaşıyoruz. Formu doldurduktan sonra gelen mailde detayları bulabilirsin.

Oryantasyona dair fikir sahibi olmak istersen buraya tıkla.

4. ADIM

Temel Eğitimlere katıl

Temel eğitimler, bir ekiple birlikte hayata geçireceğin proje ve etkinlikleri desteklemek için oluşturuldu. Bu eğitimlere katılman, proje fikirlerini hayata geçirmene yardımcı olacak!

Temel Eğitimler; Proje Geliştirme Eğitimi, Kaynak Geliştirme Eğitimi ve Ekip Yönetimi Eğitimi olarak 3 eğitimden oluşuyor.

Bu eğitimlerin duyuruları Oryantasyon&Eğitim Bilgilendirme kanalından düzenli olarak yapılıyor.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52