Hayallerin Gücü Adına! hikayelerini toplamaya devam ediyor.

Share the project and contribute to social change

2018 yılının Mart ayında başlayan Hayallerin Gücü Adına! projesi, hikaye anlatıcılığı yöntemini kullanarak, gençler aracılığıyla ulaşılan çocuklarla hikayelerin renkli dünyasını keşfetmeye devam ediyor.

HIZLI BİLGİLER İLE PROJEDE

NELER OLUYOR?

Hikaye anlatıcılığı programına katılan 8 genç projenin pilot dönemini İstanbul ve İzmir’de 6 hafta, 2 saat süren çalışmayla 52 çocuğa ulaşarak tamamladılar.

 

6 haftaya katılan çocuklar son haftada kendi masallarını yazdılar.

Pilot dönem sonrasında 3 ilde yaz okulu uygulamaları ile yaz dönemi sonra eriyor.

 

QNB Finansbank ortaklığında gerçekleştirilen proje; gençler aracılığı ve hikaye anlatıcılığı yöntemi ile ilköğretim çağındaki çocuklar arasında özgüven geliştirmek, iletişim becerilerini güçlendirmek, kendilerini ifade edebilme yeteneği kazandırmak, yazılı ifade, hayal kurma, okuma ve yaratıcılık yetilerini kazandırmaktır.

 

Bu proje gençler aracılığı ile çocukların hayatında bir fark yaratmanın yanı sıra, fiziki ve kalıcı düzenlemeler ile uzun soluklu etkiler yaratmayı hedeflemektedir. Yöntem olarak, son dönemde dünyada da bir eğitim metodolojisi olarak faydaları ispatlanmış ve yaygınlaşan hikaye anlatıcılığı yöntemi kullanılmaktadır.

 

Hikaye anlatıcılığı programına katılan gençler ihtiyaçlarını analiz ederek belirledikleri okullarda 6 hafta boyunca çalışmalarını sürdürecek ve çocukların kendi masallarını yazmalarına destek olacaklar.

 

 

Proje hedefleri:

  • Çocuklar arasında özgüven geliştirmek

  • Çocukların iletişim becerilerini güçlendirmek

  • Çocuklara kendilerini ifade edebilme yeteneği kazandırmak

  • Çocuklara yazılı ifade, hayal kurma, okuma ve yaratıcılık yetileri kazandırmak

  • Gençlerin kişisel gelişim süreçlerine destek olmak

  • Gençlerin hikaye anlatıcılığı yöntemi ile tanışmalarını sağlamak ve gençleri aktarıcı olarak güçlendirmek

Proje bilgileri ve
Faydalı linkler

DESTEKÇİLER

HAYALLERİN GÜCÜ ADINA

HİKAYELERİN

RENKLİ DÜNYASI

 

2018 yılının Mart ayında başlayan Hayallerin Gücü Adına! projesi gençler aracılığı ve hikaye anlatıcılığı yöntemini kullanarak çocuklarla hikayelerin renkli dünyasını keşfetmeye devam ediyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52