Gençlere Destek İçin Güney Amerika'yı Aşıyor! 22 Ekim 2022

GENÇLERE DESTEK İÇİN GÜNEY AMERİKA’YI AŞIYOR! 
Rallide 10. Gün

Gantek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şefik Öngün’ün gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için başlattığı kampanya ile Toplum Gönüllüsü Alman İş İnsanı Gerd Buhler Güney Amerika Rallisi’nde kilometreleri aşıyor. 30 günde 4 ülkeyi aşıp 12 bin km yol katetmeyi amaçlayan Buhler; Öngün’ün başlattığı kampanya ile gençlerin eğitimine destek olacak.

Toplum Gönüllüsü ve klasik araba tutkunu Ahmet Şefik Öngün’ün; gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için çıkmayı planladığı Güney Amerika Rallisi’ne Öngün’ün yaşadığı teknik bir sorun sebebiyle Alman İş İnsanı Gerd Buhler devam ediyor. Kampanyayı İstanbul’dan yürüten Ahmet Öngün ve bayrağı devralarak 22 Ekim’de Peru’dan yola çıkan Gerd Buhler, 45 aracın yarıştığı 12 bin kilometrelik bu zorlu yarışta gençlerin ihtiyaçlarına dikkat çekerek Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) adına bağış toplayacak. Ralli, 20 Kasım’da Arjantin’in Ushuaia şehrinde sona erecek.

Rallinin 10. Gününde 2.500 km kat eden Buhler; Güney Amerika’nın eşsiz doğasında, lama ve alpakalar eşliğinde yarışmaya devam ediyor. Elbette yolda zorluklar da onu bekliyor. Peru’da öğrencilerin üniversiteyi protestoları sebebiyle güçlükle yol alan ekipler, Bolivya’da 6 saate yakın sınırdan geçmek için sıra bekledi. Fakat Buhler’in en büyük motivasyonu; arkadaşı Ahmet Şefik Öngün’ün başlattığı kampanya ile 200 üniversite öğrencisine dört yıl boyunca burs desteği verilmesine ve gençlerin sosyal sorumluluk eğitimleri alabilmesine katkıda bulunmak.

Gençlerin %59.3 ‘u burs desteğine ihtiyaç duyuyor 

20 yıldır gençlere alan yaratarak, burs ve mentorluk programlarıyla onları güçlendiren ve sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 2022 yılında yaptığı Üniversiteli Gençlerin İhtiyaçları Araştırmasına göre; gençlerin %59.3 ‘u “burs desteğine ihtiyacım var” diyor. Toplum Gönüllüsü Ahmet Şefik Öngün, bu ihtiyaçtan yola çıkarak topladığı bağışlarla gençlerin eğitimlerine bir adım daha yaklaşmalarına ve güçlenmelerine destek olmayı amaçlıyor. “Eğitime Yol Ver” sloganıyla hayat bulan ve kurumsal destekçileri arasında Garanti BBVA, Godiva, Şişecam ve Yapı Kredi’nin bulunduğu kampanya ile Öngün, 200 üniversite öğrencisinin dört yıl boyunca burs desteğinden faydalanmasını ve gençleri sosyal sorumluluk eğitimleriyle güçlendirerek sosyal fayda yaratan projeler gerçekleştirmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. 

Güney Amerika Rallisi Bağış Kampanyası: https://fonzip.com/tog/egitime-yol-verin