BURS PROGRAMLARI

BURS PROGRAMLARI

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak; eğitim hayatında başarılı, sosyal yönü ve gönüllülük potansiyeli güçlü üniversiteli gençlerin maddi sıkıntı yaşamadan eğitim hayatına devam etmesine destek oluyoruz. Bursiyerlerin burs aldıkları süre boyunca TOG bünyesinde yer alan Gönüllü faaliyetlere katılmaları için teşvik ediyoruz.
TOG Bursları’ndan yararlanan üniversiteli gençler; ayda en az 16 saat proje ve etkinliklerde gönüllü çalışmalara katılıyor. Üniversite öğrencisi gençlerin bir yandan bilgiye, teknolojiye ve yeniliklere ulaşmalarına destek olurken bir yandan da yaşadıkları topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlıyoruz.
TOG Gençlik Bursları, burs yönetmeliği çerçevesinde lisan öğrenimleri boyunca devam etmektedir. Bursiyerlerin dönem boyunca akademik başarı ve gönüllülük faaliyetleri kontrol edilir ve bu doğrultuda burs desteği ön lisans/ lisans öğrenim süresince devam ettirilir. Akademik başarı ve gönüllülük kriteri uygun olmadığı takdirde öğrencilerin burs devam durumu değerlendirilir.

TOG GENÇLİK BURSLARI

TOG Kardelenler Bursu

TOG Öğretmen Çocukları Bursu

TOG & TRENDYOL Eğitim Bursu

TOG & Elidor Kendi Yolumuzda Burs Fonu

TOG AFET BURS FONLARI

Elazığ Eğitim ve Destek Burs Fonu

TPF Elazığ Burs Fonu

İzmir GSK Destek Burs Fonu

TOG SANAT BURS FONLARI

TOG Birlikte Sanat Burs Fonu

TOG Afife Jale Burs Fonu

TOG Güzel Sanatlar Burs Fonu

2021-2022 yılı akademik dönemi için TOG Burslarına 17.775 online başvuru yapılmıştır. Burs Komitesi tarafından gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda 422 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanmıştır. 2021-2022 akademik dönem itibariyle 1500’den fazla genç burs desteğinden faydalanmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Burs programlarımız TC vatandaşı ve Türkiye’deki üniversitelerin ön lisans ya da lisans düzeyinde öğrenim gören gençlere yöneliktir. Üniversiteli gençlerin eğitim-öğretim hayatına destek olma amacıyla verilen ve gönüllülük kriteri olan karşılıksız burslardır.

TOG Gençlik Bursu yeni sınıf burslarına herhangi bir bölüm fark etmeksizin üniversite 1. sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencileri, ara sınıf burslarına ise 2. sınıf ve üzeri 18-24 yaş aralığındaki üniversiteli gençler başvuru yapabilir. Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin %100 tam burslu olması gerekmektedir.

TOG Gençlik Burs miktarı 2021-2022 yılı akademik dönem itibariyle 400 TL olarak belirlenmiştir. Kasım-Temmuz ayları arasında 9 ay boyunca ödenmektedir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı, burs başvurularını değerlendirirken; İhtiyaç durumu, Gönüllülük durumu, Akademik başarı ve Sosyal beceri kriterleri göz önüne alınarak başvuru yapılan form aracılığıyla sistem tarafından otomatik olarak puanlandırılır ve bir sıralama oluşturulur. Bu puanlamaya göre yeterli adaylar mülakata çağrılır. Komite üyelerinin gerçekleştirdiği mülakatlar sonucunda bursiyerler başvuru kriterlerine göre belirlenir.

TOG Bursları geri ödemesiz olarak verilir.

Kişisel verilerin korunması kanununun tüm gereklerini yerine getiriyoruz. Detaylar için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

 

Kişisel Verilerinize İlişkin Aydınlatma Belgesi

Hayır. Ancak başka bir kurumdan burs aldığınız takdirde bilgilendirmeniz gerekmektedir.

TOG Gençlik Burslarının devamlılığı için 2 temel koşul bulunmaktadır. TOG bünyesi altında ayda 16 saat olacak şekilde gönüllü faaliyetlere katılmak ve 4’lük sistemde not ortalamanızın 2’nin altına düşmemesi gerekmektedir.

Burslarla ilgili herhangi bir sorunuz olduğu takdirde burs@tog.org.tr adresinden ve 0549 681 31 30 ‘u arayarak bize ulaşabilirsiniz.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/var/www/html/w...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /var/www/html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52