tog loader
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Eğitimleri

TOG Eğitim Birimi, Toplum Gönüllüsü gençlerin yanı sıra kurumsal şirketlerin çalışanlarına veya kurumsal şirketlerle iş birliği içinde farklı gruplara da eğitimler düzenlemektedir. TOG tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcı odaklı düşünmek, katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda eğitim içeriği oluşturmak ve katılımcıların aktif katılımları önemlidir.

Bunun için her eğitimden önce katılımcıların ihtiyaçlarının doğru anlaşılabilmesi için bilgi alınır.

Eğitimler, interaktif uygulamalar ve bu uygulamalarda katılımcıların yaşadıkları deneyimlerin paylaşımı üzerine kuruludur. Uygulamalar aracılığı ile eğitim içerisinde hedeflenen bilgi, beceri ve yaklaşım hedefleri gerçekleştirilir. Uygulamalar gerçekleştirilirken katılımcıların farklı öğrenme tarzlarına dikkat edilir ve her aşamada etkili öğrenme uzman eğitmenler tarafından sağlanır. Bununla beraber katılımcıların daha derin şekilde birbirlerini tanımaları ve aralarında grup dinamiği oluşması sağlanır.

Formel olmayan eğitim modeli kullanılan bu eğitimlerde; katılımcıların düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, yargılanmamaları, eğitim içeriğinde mutlak doğrular ile karşılaşmamaları, verimli bir eğitim geçirip diğer katılımcıların deneyimlerinden öğrenmeleri sağlanır. Tüm eğitimler, uzmanlar tarafından online ortamda herhangi bir öğrenim kaybı yaşanmadan verilebilmektedir.

TOG uzmanları tarafından verilen eğitimler aşağıda sıralanmıştır:

  • Gönüllülük ve Sosyal Sorumluluk
  • Proje Yönetimi ve Kaynak Geliştirme
  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
  • Ekolojik Yaşama Giriş
  • Ekip Çalışması
  • Şehirde Ekolojik Yaşam Atölyesi
  • Saksıda Bostan Atölyesi

İş birliği yaptığımız paydaşlarımızdan bazıları; Cisco Türkiye, ING Türkiye, Intermobil, Nexans, RES

Detaylı bilgi ve eğitim kataloğu için kurumsal@tog.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.