241-2418356_arrow-white-white-scroll-down-gif

formu doldur

Maraton ruhuna ve
enerjisine ortak ol!

Seninle iletişime geçebilmemiz
için formu doldur

kaydol

17 Ekim 17:00'a kadar 44. İstanbul Maratonu’na kaydol

kampanyanı oluştur

24 Ekim itibarıyla kampanyanı aç ve çevrene duyurmaya başla!

hazırlık yap

TEBRİKLER!
Tüm adımlar tamam.

Antrenmanlara şimdiden başla.

Bu yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak 20.yılımızı kutluyoruz ve 6 Kasım'daki İstanbul Maratonu'nda adımlarımızı gençlerin ihtiyaçlarına destek olmak için atacağız. Amacımız, gençlerin barınma, beslenme ve sosyal-kültürel etkinliklere katılmalarına destek olmak. Çünkü 20 yıldır #herzamangenç diyoruz!

Sizler de adımlarınızı Toplum Gönüllüsü gençler için atarak onların duyulması ve anlaşılması için birer elçi olabilirsiniz. Koşucuların toplayacağı her 400₺ ile bir gencin ihtiyaçlarına destek verilmektedir.

İstanbul Maratonu’na Nasıl Kaydolabilirim?

İstanbul Maratonu’na maraton.istanbul adresinden kaydolabilirsin. Kaydolmak için son tarih: 17 Ekim 2022 17:00

Maraton koşmak yorucu olsa da adımlarını Toplum Gönüllüsü gençler için atacağını unutma ve içindeki gücü hisset!

Adımlarımı Toplum Gönüllüsü Gençler için
Nasıl Atabilirim?

TOG adına yardımseverlik koşusu yapıp bağış toplaman için 24 Ekim itibarıyla kampanya oluşturman gerekiyor. Kampanya oluşturmak için tıkla.

 • null

  10 Ekim Pazartesi

  Kampanya seçimleri başlangıç tarihi

 • null

  24 Ekim Pazartesi

  Bağış kampanyası başlangıç tarihi

 • null

  6 Kasım Pazar

  Fiziksel Koşu Günü

 • null

  21 Kasım Pazartesi

  Kampanya bitiş tarihi

2009 yılından bu yana katıldığımız yardımseverlik koşularında toplanan bağışlarla 33.351 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımları ve projeleri desteklendi.

Sosyal sorumluluk eğitimlerine katılan gençler, yaşadıkları şehirlerde tespit ettikleri yerel ihtiyaçlardan yola çıkarak projeler üretiyor ve ekip olarak bu projeleri hayata geçiriyorlar.

 

Gençliğin gücü ile toplumsal dönüşüm yaratılacağını biliyor, bu değişimin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İstanbul Maratonu’nda koşuya katılmak için https://maraton.istanbul/ sitesine giriş yaparak 06.11.2022 tarihli İstanbul Maratonu’na kayıt olabilirsiniz.

İstanbul Maratonu kayıt ücretleri, 15 Eylül’e kadar 150 TL, 16 Eylül-17 Ekim arası 200 TL’dir. Kayıt ücretleri https://maraton.istanbul/ sitesi üzerinden koşuya kayıt gerçekleştirilirken ödenmektedir.

https://maraton.istanbul/ sitesi üzerinden koşuya kaydınızı gerçekleştirdiğinizde, faturanız, siteye kayıtlı e-mail adresine 5 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

Maratonda kurum olarak koşmak için öncelikle gönüllü koşucularınızı belirleyerek koşu takımınızı oluşturmanız gerekir. Koşu takımınız belirlendikten sonra, bu takımdaki koşucuların her birinin mümkün olan en kısa sürede https://maraton.istanbul/ sitesinden İstanbul Maratonu’na kayıt olması gerekir.

Bu aşamadan sonra 10 Ekim 2022 tarihi itibarıyla https://ipk.adimadim.org/ sitesi üzerinden kurumsal olarak bağış kampanyaları açılmaya başlanacak. TOG olarak tüm bu süreçte gerekli bilgilerin paylaşımı ve desteğe ihtiyacınız olan noktalarda sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.

Öncelikle https://ipk.adimadim.org/ sitesi üzerinden koşucular profillerini oluşturuluyor.

10 Ekim 2022 tarihinden itibaren https://ipk.adimadim.org/ sitesinden İstanbul Maratonu bağış kampanyaları açılmaya başlanacak.

24 Ekim 2022 tarihi itibarıyla kampanyalara bağış yapılmaya başlanacak.

Bağış kampanyası 21 Kasım 2022 tarihinde sona erecek.

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak, bağış kampanyanızın oluşturulması için detaylı rehberi koşucularımızla paylaşacağız.

Koşucularımıza, koşuya kayıt olma süreci ve kampanya oluşturma konularında rehberler paylaşarak detaylı olarak süreci anlatıyor, kritik tarihleri takip ediyoruz. ​

İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda kampanyaların açılması ve yürütülmesi için gerekli tüm adımları içeren bilgileri paylaşıyoruz.​ Gerekli tüm iletişim materyallerini sağlıyor (t-shirt, buff, mail metinleri, sosyal medya görselleri) ve iletişim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.​

Koşucularımız için de uygun olduğu sürece, bir whatsapp grubu kuruyor ve koşucularımızdan gelen tüm soruları yanıtlıyoruz.​

Bağış kampanyalarıyla ilgili anlık sıralamaların bilgilerini paylaşarak koşucu gruplarımızı bilgilendiriyoruz.​

Kurumdan, koşuya katılacak çalışanların listesini alarak tüm süreci detaylı olarak takip ediyoruz.

Koşucularımıza koşuya kayıt olma süreci ve kampanya oluşturma konularında rehberler paylaşarak detaylı olarak süreci anlatıyor, kritik tarihleri takip ediyoruz.

İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda kampanyaların açılması ve yürütülmesi için gerekli tüm adımları içeren bilgileri paylaşıyoruz.​

Gerekli tüm iletişim materyallerini sağlıyor (t-shirt, buff, mail metinleri, sosyal medya görselleri) ve iletişim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.​

Kurum için de uygun olduğu sürece, bir whatsapp grubu kuruyor ve koşucularımızdan gelen tüm soruları yanıtlıyoruz.​

Bağış kampanyalarıyla ilgili anlık sıralamaların bilgilerini paylaşarak koşucu gruplarımızı bilgilendiriyoruz.​

Kuruma özel hazırladığımız sosyal medya ve iletişim görselleriyle hem duyurular yapıyor hem de koşucularınızın motivasyonunun artmasına destek oluyoruz.​

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) olarak, bu yıl vakfımızın kuruluşunun 20. yıl dönümünü kutluyoruz. 6 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nda hedefimizi belirlerken, 20.yılımıza da ithafen gençlerin ihtiyaçlarını merkeze alarak, gençlerin ihtiyaçları ile ilgili yaptığımız araştırmayı rehber edindik.

Ekim 2021’de gençlerin ihtiyaçları hakkında yaptığımız araştırma; gençlerin barınma, burs, kültür-sanat etkinlikleri başta olmak üzere birçok ihtiyacını karşılamakta güçlük yaşadığını gösteriyor.

Hatta bu sebeple bazı gençler maalesef eğitim hayatını sonlandırmak zorunda kalıyor. Biz de 6 Kasım İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı gençlerin bu ihtiyaçlarına destek olmak için atacağız.

Sizler de İstanbul Maratonu’nda köprüyü Toplum Gönüllüsü gençlerle birlikte geçerek hem gençlerin heyecan ve coşkusunu paylaşabilir hem de gençlerin ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.