241-2418356_arrow-white-white-scroll-down-gif

formu doldur

Maraton ruhuna ve
enerjisine ortak ol!

Seninle iletişime geçebilmemiz
için formu doldur

kaydol

16 Ekim'e kadar İstanbul Maratonu’na kaydol

kampanyanı oluştur

9 Ekim itibarıyla kampanyanı aç ve 23 Ekim itibarıyla çevrene duyurmaya başla!

hazırlık yap

TEBRİKLER!
Tüm adımlar tamam.

Antrenmanlara şimdiden başla.

5 Kasım İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı Toplum Gönüllüsü gençleri desteklemek için atıyoruz. Amacımız, gençlerin daha iyi şartlarda eğitim görmesine ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için sosyal sorumluluk projeleri üretmelerine destek olabilmek.

Sizler de adımlarınızı Toplum Gönüllüleri Vakfı için atarak gençleri destekleyecek birer elçi olabilirsiniz.

İstanbul Maratonu’na Nasıl Kaydolabilirim?

İstanbul Maratonu’na maraton.istanbul adresinden kaydolabilirsin. Kaydolmak için son tarih: 16 Ekim 2023

Maraton koşmak yorucu olsa da adımlarını Toplum Gönüllüsü gençler için atacağını unutma ve içindeki gücü hisset!

Adımlarımı Toplum Gönüllüsü Gençler için
Nasıl Atabilirim?

TOG adına yardımseverlik koşusu yapıp bağış toplaman için 3 Nisan itibarıyla kampanya oluşturman gerekiyor. Kampanya oluşturmak için tıkla.

 • null

  9 Ekim Pazartesi

  Kampanya seçimleri başlangıç tarihi

 • null

  23 Ekim Pazartesi

  Bağış kampanyası başlangıç tarihi

 • null

  5 Kasım Pazar

  Fiziksel Koşu Günü

 • null

  20 Kasım Pazartesi

  Kampanya bitiş tarihi

2009 yılından bu yana katıldığımız yardımseverlik koşularında toplanan bağışlarla 34.672 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımları ve projeleri desteklendi.

Sosyal sorumluluk eğitimlerine katılan gençler, yaşadıkları şehirlerde tespit ettikleri yerel ihtiyaçlardan yola çıkarak projeler üretiyor ve ekip olarak bu projeleri hayata geçiriyorlar.

 

Gençliğin gücü ile toplumsal dönüşüm yaratılacağını biliyor, bu değişimin parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İstanbul Maratonu’nda koşuya katılmak için maraton.istanbul sitesine giriş yaparak 05.11.2023 tarihli İstanbul Maratonu’na kayıt olabilirsiniz.

İstanbul Maratonu kayıt ücretleri, kayıt olunan tarihe göre: 31 Temmuz’a kadar 195TL, 1 Ağustos – 18 Eylül, 245TL, 19 Eylül – 16 Ekim, 350TL. Kayıt ücretleri maraton.istanbul sitesi üzerinden koşuya kayıt gerçekleştirilirken ödenmektedir.

maraton.istanbul sitesi üzerinden koşuya kaydınızı gerçekleştirdiğinizde, faturanız, siteye kayıtlı e-mail adresine 5 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

Maratonda kurum olarak koşmak için öncelikle gönüllü koşucularınızı belirleyerek koşu takımınızı oluşturmanız gerekir. Koşu takımınız belirlendikten sonra, bu takımdaki koşucuların her birinin mümkün olan en kısa sürede maraton.istanbul sitesinden İstanbul Maratonu’na kayıt olması gerekir.

Bu aşamadan sonra 9 Ekim 2023 tarihi itibarıyla https://ipk.adimadim.org/ sitesi üzerinden kurumsal olarak bağış kampanyaları açılmaya başlanacak. TOG olarak tüm bu süreçte gerekli bilgilerin paylaşımı ve desteğe ihtiyacınız olan noktalarda sizlere gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.

Öncelikle https://ipk.adimadim.org/ sitesi üzerinden koşucular profillerini oluşturuluyor.

9 Ekim 2023 tarihinden itibaren https://ipk.adimadim.org/ sitesinden İstanbul Maratonu bağış kampanyaları açılmaya başlanacak.

23 Ekim 2023 tarihi itibarıyla kampanyalara bağış yapılmaya başlanacak.

Bağış kampanyası 20 Kasım 2023 tarihinde sona erecek.

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak, bağış kampanyanızın oluşturulması için detaylı rehberi koşucularımızla paylaşacağız.

Koşucularımıza, koşuya kayıt olma süreci ve kampanya oluşturma konularında rehberler paylaşarak detaylı olarak süreci anlatıyor, kritik tarihleri takip ediyoruz. ​

İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda kampanyaların açılması ve yürütülmesi için gerekli tüm adımları içeren bilgileri paylaşıyoruz.​ Gerekli tüm iletişim materyallerini sağlıyor (t-shirt, buff, mail metinleri, sosyal medya görselleri) ve iletişim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.​

Koşucularımız için de uygun olduğu sürece, bir whatsapp grubu kuruyor ve koşucularımızdan gelen tüm soruları yanıtlıyoruz.​

Bağış kampanyalarıyla ilgili anlık sıralamaların bilgilerini paylaşarak koşucu gruplarımızı bilgilendiriyoruz.​

Kurumdan, koşuya katılacak çalışanların listesini alarak tüm süreci detaylı olarak takip ediyoruz.

Koşucularımıza koşuya kayıt olma süreci ve kampanya oluşturma konularında rehberler paylaşarak detaylı olarak süreci anlatıyor, kritik tarihleri takip ediyoruz.

İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda kampanyaların açılması ve yürütülmesi için gerekli tüm adımları içeren bilgileri paylaşıyoruz.​

Gerekli tüm iletişim materyallerini sağlıyor (t-shirt, buff, mail metinleri, sosyal medya görselleri) ve iletişim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.​

Kurum için de uygun olduğu sürece, bir whatsapp grubu kuruyor ve koşucularımızdan gelen tüm soruları yanıtlıyoruz.​

Bağış kampanyalarıyla ilgili anlık sıralamaların bilgilerini paylaşarak koşucu gruplarımızı bilgilendiriyoruz.​

Kuruma özel hazırladığımız sosyal medya ve iletişim görselleriyle hem duyurular yapıyor hem de koşucularınızın motivasyonunun artmasına destek oluyoruz.​

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) olarak, kurulduğumuz 2002 yılından bugüne “Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” prensibiyle hareket ederek, gençlere sosyal sorumluluk eğitimleri veriyor, gençliğin toplumsal sorunlara çözüm üreten projeler gerçekleştirmeleri için alan yaratıyoruz. İstanbul Maratonunda, gençlere destek olmak için koşacağız.

Sizler de İstanbul Maratonu’nda köprüyü Toplum Gönüllüsü gençlerle birlikte geçerek hem gençlerin heyecan ve coşkusunu paylaşabilir hem de gençlerin sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmelerine destek olabilirsiniz.

Ağustos itibarıyla, kurumsal koşucular için 8 Km’lik bir parkur uygulaması başlayacak. maraton.istanbul sitesine kurumsal olarak giriş yapılarak kurumsal takımda yer alacak kişi sayısı kadar koşu kayıt ücreti toplu olarak ödenebilecek.

Ödeme sonrasında alınan kuponlar ile, kurumsal koşucular kendi kaydını gerçekleştirecek. Bu kayıt için kontenjan 10.000 kişiyle sınırlıdır. Kurumsal toplu kayıt için son tarih 5 Ekim olacak.