Ünlü İsimler Gençler İçin Sahnede! 28 Kasım 2022

ÜNLÜ İSİMLER GENÇLER İÇİN SAHNEDE

Sanat, cemiyet ve iş dünyasının sevilen isimleri 28 Kasım’da Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) 20. Yılına özel gerçekleşecek konserde gençler için sahne alacak! Ozan Doğulu ve orkestrası eşliğinde, Türkiye’nin ilk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’in şarkılarının seslendirileceği DenizBank ana sponsorluğundaki konserden elde edilecek gelirin tamamı, Toplum Gönüllüsü gençler için desteğe dönüşecek.

2002 yılından bu yana üniversite öğrencisi gençleri burs ve mentorluk programlarıyla güçlendiren ve onların dünyayı değiştiren sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı amaçlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), 20. Yılını 28 Kasım’da Maximum Uniq Hall’de gerçekleşecek muhteşem bir konserle kutlamaya hazırlanıyor. Aralarında Nükhet Duru, Birce Akalay, Kaan Sekban, Sarp Apak ve pek çok sürpriz ismin de bulunduğu sanat, cemiyet ve iş dünyasının sevilen simaları; Ozan Doğulu ve orkestrası eşliğinde Türkiye’nin ilk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş’in unutulmaz şarkılarını seslendirecek. Gecenin sunuculuğunu Pınar Altuğ ve Hakan Bilgin üstlenecek.

Denizbank’ın ana sponsoru olduğu konserden elde edilecek gelirin tamamı; Toplum Gönüllüsü gençlerin 81 ilde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerine kaynak olmak üzere Toplum Gönüllüleri Vakfı’na aktarılacak.

 

Fikret Şeneş Kimdir?

1921 yılında doğan Fatma Fikret Şeneş; Türkiye’nin ilk kadın şarkı sözü yazarıdır. Şan dersi alan ve piyano çalan Şeneş’in ilk Türkçe söz yazdığı şarkı 1960'ların sonunda "İki Yabancı" adlı eseri olmuştur. 290'a yakın şarkıyı Türk pop müziğine kazandıran Fatma Fikret Şeneş 2015 yılında aramızdan ayrılmıştır.