"Bir Hikayemiz Var" Sergisi Açıldı! 27 Ocak 2022

OPPO'nun, Toplum Gönüllüleri Vakfı ile Gerçekleştirdiği “Bir Hikayemiz Var” Sergisindeki Portrelerin Satışı Gerçekleşti

OPPO'nun Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile hayata geçirdiği “Bir Hikayemiz Var” sergisinde, ünlü fotoğrafçı Sefa Yamak'ın güçlü görüntüleme yeteneklerine sahip Reno6 ile çektiği tüm portrelerin satışı gerçekleşti. 

 

Ocak 2022 – Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO'nun kısa bir süre önce Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile beraber hayata geçirdiği “Bir Hikayemiz Var” sergisinde sergilenen tüm portre fotoğrafların satışı gerçekleşti. Portre fotoğraf çekme özelliğiyle fark yaratan ve “Bugün Modum Portre Modu” sloganı ile lanse edilen Reno6'nın bu özelliğinden yola çıkarak gerçekleştirilen projede ünlü fotoğrafçı Sefa Yamak'ın kadrajından Toplum Gönüllüsü gençlerin portreleri çekilmişti. Çekilen portreler ve portrelerin ardındaki öyküler “Bir Hikayemiz Var” isimli sergiyle tanıtılmıştı. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı'nda gönüllülük yaparak sosyal fayda yaratan gençlerinprojelerini desteklemek ve gönüllülük hikayelerinin bir parçası olmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında;  Reno6 ile çekilen fotoğraflar, NFT olarak açık artırmayla satıldı. NFT eserinin satışından elde edilen gelir, Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına bağışlandı. OPPO geçtiğimiz yıl da Toplum Gönüllüleri Vakfı'na akıllı telefon bağışında bulunarak Toplum Gönüllüsü gençlere destekte bulunmuştu.

 

Mükemmel bir taşınabilir portre stüdyosu

OPPO Reno serisi, global olarak her ay ortalama 2 milyardan fazla fotoğraf ve 200 milyondan fazla video çekerek anılarını kaydeden 70 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Reno serisindeki güçlü görüntüleme yeteneklerini devam ettiren Reno6, portre fotoğrafçılığı deneyimini geliştirmek ve duyguları daha iyi yakalamak için sektör lideri portre video özellikleriyle birlikte geliyor.

Reno6, arka kısımda 64MP yapay zeka dörtlü kamera kurulumuna ve önde 44MP selfie kamerasına sahip. Bu güçlü donanım, Reno6'ya yapay zeka ile güçlendirilmiş birçok portre video yetenekleri kazandırıyor:

  • Bokeh Parlak Video, akıllı telefonlarla çekilen videolara sinema kalitesinde bir bokeh efekti sunuyor. OPPO'nun 10 milyonu aşan portre veri kümesi ve yapay zeka algoritmalarıyla desteklenen Bokeh Parlak Video, arka planda bokeh ışık noktaları olan portre videoları çekmek için gerçek zamanlı video işleme imkanı tanırken portre çekimlerinin doğal ve parlak görünmesini sağlıyor. 
  • Yapay Zeka Vurgu Videosu ise ortam ışığını otomatik olarak algılıyor ve videoları buna göre optimize edebiliyor. Yapay Zeka Vurgu Videosu, gece ya da gündüz fark etmeksizin, arka ışığa sahip ortamlarda çekim yaptığınızda dahi daha net, daha parlak ve daha canlı renklere sahip portre videoları çekmenize yardımcı oluyor.
  • Portre Güzelleştirme Videosu portre videolarına doğal güzelleştirme efektleri sunuyor. Yüzde bulunan 193'e kadar temel noktayı video çekimi esnasında tanımlayan Portre Güzelleştirme Videosu, güzellik efektlerinin daha hassas, kişiselleştirilmiş ve özgün bir şekilde uygulanmasına olanak tanıyor.

 

Basın Bilgi: Medyaevi / Tel: 0 212 351 91 81

Duygu Sayıner Çıdamal / dsayiner@medyaevi.com.tr / 0533 680 3686

 

OPPO Hakkında

Dünyanın önde gelen akıllı telefon markası OPPO, 2008 yılında ilk cep telefonunun piyasaya sürülmesinden bu yana kendini teknoloji yaratmaya adamıştır. Çarpıcı tasarımlara sahip ürünlerde ileri teknoloji özelliklerini kullanımı kolay işlevsellik ile birleştiren OPPO, Londra'da uluslararası bir tasarım merkezi ile dünya çapında 50'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Global olarak 5G standartlarının gelişimini desteklemeye kararlı olan OPPO, Avrupa pazarına ticari bir 5G akıllı telefon sunan ilk şirkettir. Marka, yenilikçi teknoloji çözümleri aracılığıyla 5G'nin geniş ölçekte dağıtımını hızlandırmak için dünyanın önde gelen 80'den fazla operatörüyle birlikte çalışmaktadır.