Eti’nin ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ Projesi için 2022 başvuruları açıldı! 19 Mayıs 2022

Eti’nin ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ Projesi için 2022 başvuruları açıldı!

Eti’nin Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında hedefleri olan gençleri desteklemek amacıyla yürüttüğü ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesi için 2022 yılı başvuruları açıldı. Başvurular 1 Temmuz 2022 tarihine kadar tog.org.tr adresi üzerinden online form doldurularak yapılabiliyor.

Gıda sektörünün öncü ve lider kuruluşu Eti, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ ile gençleri hayallerinin peşinden koşmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor. Projenin dördüncü senesinde Eti ve TOG, bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında hedefleri olan azimli gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaya hazırlanıyor. Projeye başvurular 1 Temmuz 2022 tarihine kadar https://www.tog.org.tr/projelerimiz/eti-sen-gencsin-guc-sensin-projesi/ adresi üzerinden online form doldurularak yapılabiliyor.

 

Azimleriyle ilham kaynağı olan gençler aranıyor!

Eti ve TOG tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ ile kendi gayretleriyle hayallerini başarmaya çalışan gençleri desteklemek ve hikayelerini görünür kılarak diğer gençlere cesaret vermek amaçlanıyor. Projeyle Türkiye’nin dört bir yanında bilim, kültür/sanat, spor ve sosyal sorumluluk konularında fark yaratan, yaptıkları ve başarılarıyla ilham kaynağı olan 15-25 yaş aralığındaki gençlere erişilmesi ve hikayelerinin görünürlüğünün artırılması hedefleniyor. Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelerle her yıl bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanları olmak üzere 4 kategoride belirlenen toplam 16 gence mentorluk ve hibe desteği sağlanıyor.

 

“Gençlerin desteğe ihtiyacı var”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu Eti’nin gençlere ve gençlik hayallerine verdiği önemi vurgulayarak şunları söyledi:

“Kurucumuz Firuz Kanatlı’nın ‘İnsanlığın mutluluğundan daha yüce bir amaç yoktur’ sözüyle ortaya koyduğu vizyonu gerçekleştirmek için 60 yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz. Gençliğin ve gençlik hayallerinin, ümitlerinin bizim için özel bir önemi var. Hayal etmenin ne demek olduğunu ve hayallere ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini bilen bir kurumsal kültürün mirasçılarıyız. Eti de, Firuz Kanatlı’nın çok genç yaşta kendi elleriyle çizdiği bir fabrika hayalinden doğup bugünlere gelmiş bir markadır. Günümüzde gençler, mutlu olmak ve hayallerinin peşinden koşabilmek için desteğe ihtiyaç duyuyorlar. ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projemiz ile gençlerin hayal kurmalarını, bu hayallerini hayata geçirmeleri için fırsat sunmayı, umudunu hiç kaybetmeyen gençlerimizle el ele vermeyi ve her birinin başarıya ulaştığını görmeyi amaçlıyoruz. ”

Polatoğlu şöyle devam etti:

“Yapılan araştırmalar gençlerin umutlarının azaldığını, hayallerini gerçekleştirmek için yurt dışına gitmeye çalışan gençlerin sayısının arttığını gösteriyor. Bu tablonun iyileştirilmesine katkıda bulunmak için projemizi başlattık. Geçtiğimiz üç yılda 40 gencimizin projelerini destekledik, hedeflerine ulaşmalarına katkı verdik. 2022 yılında da 16 gencin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacağız. Gençlerimize olan desteğimizi sadece hibe ve mentorluk ile sınırlı tutmuyoruz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız bir uygulama ile, proje ortağımız TOG’un değerlendirmeleriyle belirlenen 128 gencimiz için 2 günlük çevrimiçi kamp düzenliyor, vizyonlarını ve ufuklarını genişletmelerine hizmet etmek amacıyla gençlerimizi birbirinden değerli uzman isimlerle bir araya getiriyoruz. Bu çalışmalarımızın tüm gençlerimize ilham vermesini, kendilerinden, hayallerinden ve geleceklerinden umut kesmemelerini sağlamasını diliyorum.” 

 

TOG Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Betil ise yeni dönem başvurularının başlamasıyla ilgili açıklamasında şöyle konuştu:

“TOG olarak 20 yıldır gençleri güçlendiriyor, onların sosyal fayda yaratan projelerine destekliyoruz. Eti ile yürüttüğümüz “Sen Gençsin, Güç Sensin” projesiyle de gençlerin gelecek hayallerine ortak oluyoruz. Çünkü gençlerin dünyayı güzelliklerle değiştirecek potansiyeli ve enerjileri olduğuna inanıyoruz. Bize düşen, onlara inanmak, seslerini duyurabilmeleri için alan yaratmak ve güçlendirmek. Geçen yıl ekim ayında gerçekleştirdiğimiz, “Üniversiteli Gençlerin Barınma Durumu ve İhtiyaçları Araştırması” bu desteğin ne denli önemli olduğunu ortaya koydu. Online olarak gerçekleştirdiğimiz araştırmaya göre; gençlerin %85’i mümkün olursa yurt dışına gitmek istiyor, %58’i Türkiye’de iyi bir gelecek hayal edemiyor. Gençlerin daha umutlu olması ve hayallerini gerçekleştirebilmesi için bu durumu değiştirmemiz gerekir. Bu sebeple; gençleri mentorluk ve hibe programıyla güçlendirdiğimiz “Sen Gençsin, Güç Sensin” projesinin bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerin projeye büyük ilgi göstereceklerine inanıyorum.”