Metro Türkiye’nin Erdil Yaşaroğlu tasarımlarıyla hazırladığı kırtasiye seti raflarda! 01 Eylül 2022

 Geri dönüştürülmüş ürünlerle çocuklara sürdürülebilirliği öğretirken
Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) da destek oluyor

Metro Türkiye’nin Erdil Yaşaroğlu tasarımlarıyla hazırladığı kırtasiye seti raflarda!

30 yılı aşkın bir süredir tüm işlerinin merkezine sürdürülebilirliği koyan Metro Türkiye, okula dönüş döneminde de bu konuda farkındalık yaratacak bir iş birliğine imza attı. Öğrencilerin tüm eğitim ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan Metro Türkiye, bu yıl çocuklarda çevre bilincini artırmak ve onlara geri dönüşümün faydalarını anlatmak için ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun özel tasarımıyla hayat bulan, geri dönüştürülmüş ve ahşap ürünlerden oluşan kırtasiye setini 1 Eylül itibarıyla raflarına taşıyor. Kırtasiye setini satın alan aileler aynı zamanda 20 yıldır gençleri güçlendirmeyi amaç edinen Türkiye’nin en yaygın gençlik vakfı olan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) da destek olmuş olacak.

 

12 Ağustos, 2022 - Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili için geri sayım sürerken, okula başlayacak milyonlarca öğrenci ve aileleri için okul alışverişi dönemi başlıyor. Metro Türkiye her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak hem kaliteli hem de güvenilir ürünleri fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek aileler ve öğrenciler ile buluşturuyor.

30 yılı aşkın süredir sürdürülebilirliği tüm işlerinin merkezine koyan ve bu alanda öncü projeler geliştiren Metro Türkiye, çocuklarda da küçük yaştan itibaren sürdürülebilirlik bilincini sağlayarak farkındalık yaratmak için yeni bir proje başlattı. Okula dönüş dönemine özel olarak hazırladığı proje kapsamında çocuklara geri dönüşümün önemini aşılayarak çevresel duyarlılıklarını artırmayı amaçlayan Metro Türkiye, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile iş birliğine imza attı. Erdil Yaşaroğlu’nun projeye özel olarak hazırladığı tasarımlarının yer aldığı geri dönüştürülmüş ve ahşap malzemelerden üretilmiş defter, kalem, cetvel ve kalemtraştan oluşan kırtasiye seti ile çocuklara eğlenceli bir şekilde sürdürülebilirlik ve çevresel duyarlılık konusunda farkındalık kazandırılacak. 

 

Okul alışverişinize kırtasiye setini de dahil ederek Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) destek olabilirsiniz

1 Eylül itibarıyla Metro Türkiye raflarında yerini alacak 49,99 TL bedelinde olan geri dönüştürülmüş ve ahşap ürünlerden oluşan kırtasiye setini satın alan aileler hem çocuklarına sürdürülebilirlik konusunun önemini anlatmış hem de Toplum Gönüllüleri Vakfı’na (TOG) yapılan bağış ile üniversite öğrencisi gençlerin eğitimlerine destek olarak onların bugüne ve geleceğe daha umutla bakmasına katkıda bulunmuş olacaklar. 

 

Güvenilir ürün yelpazesi

30 yılı aşkın bir süredir ülkemizde güvenilir alışverişin adresi olarak müşterilerine ihtiyaç duydukları ürünleri, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunan Metro Türkiye de her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim için ihtiyaç duyulacak tüm ürünlerin analizlerini yaparak raflarında yer vermeye başladı. Bu kapsamda çocukların eğitim ihtiyacına yönelik ürünleri zararlı kimyasallar, ağır metaller gibi 90 farklı parametrede test eden Metro Türkiye,  sadece bu testleri geçen ürünleri reyonlarında müşterilerine sunuyor.

 

Metro Türkiye Hakkında:

Dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze, Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma amacını üstlenmektedir. Metro Türkiye, HoReCa (otel, restoran, kafe) sektörü için bir mutfağı oluşturan tüm hizmetleri sağlarken 4.000’den fazla çalışanıyla 21 şehirde, 37 mağazasıyla profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Türk mutfağına dair çalışmalarını ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak hayata geçiren ve bu nedenle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin de sahibi olan Metro Türkiye, et, balık ve bal izlenebilirliğinden sürdürülebilir hayvanclık, balıkçılık ve kafessiz tavuk yumurtasına, gıda atığı projelerinden Coğrafi İşaretli Ürünler projesine kadar tüm çalışmalarıyla yerel değerlerin kayıt altına alınıp gelecek nesillere miras bırakılmasına katkı sunmayı hedeflemektedir. Metro Chef, Metro Professional, Metro Premium, Aro, Rioba ve Sigma isimli kendi markalarını bünyesinde bulunduran şirket, tüm mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını da yüzde 100 uygulamaktadır.

 

Bilgi için:

Metro Türkiye
Aslı Duran - Kurumsal İletişim Müdürü  - asli.duran@metro-tr.com

Medyaevi İletişim
Özlem Köymen  – okoymen@medyaevi.com.tr - 0530 321 71 89
Gizem Karataş – gkaratas@medyaevi.com.tr– 0535 797 50 00