Tog 32. Gençlik Konseyi Gerçekleşti! 26 Eylül 2022

TOG 32. GENÇLİK KONSEYİ 63 İLDEN GENÇLERİN KATILIMIYLA ENERJİSA’NIN ANA SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİ!

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından, gençlerin fikirlerini özgürce paylaşması amacıyla düzenlenen ve 63 ilden gençlerin katıldığı Gençlik Konseyi’nin 32.’si, Enerjisa’nın ana sponsorluğunda “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Gönüllüyüz” sloganıyla gerçekleşti. 32. Gençlik Konseyi, 22-25 Eylül tarihlerinde İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü’nde (İPA) hayat buldu.

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20. Yılında Sürdürülebilirlik temasıyla hayata geçen 32. Gençlik Konseyi; TOG’un kuruluşundan bu yana her yıl, 81 ilden TOG Topluluklarını temsilen gençlerin katılımıyla gerçekleşiyor. Her yıl farklı bir TOG Topluluğunun organizasyonunu üstlenerek kendi şehrinde hayata geçirdiği konseyde gençler; uzman isimlerin konuk olduğu panellere ve konferanslara katılıyor, sosyal sorumluluk projelerini ve hayallerini paylaşıyor, konser ve tiyatro etkinlikleriyle keyifli vakit geçiriyor. 

32. Gençlik Konseyi; 300’e yakın gencin katılımıyla, Enerjisa’nın ana sponsorluğunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbul Planlama Ajansı’nın, Avcılar Belediyesi’nin, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Şirketi’nin (BTC) katkılarıyla 22-25 Eylül tarihleri arasında İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü’nde (İPA)’da gerçekleşti. 

 

Hem eğlendiler hem öğrendiler

63 ilden 300’e yakın kişinin katıldığı konseyde gençler; dört gün boyunca uzman isimlerle panellerde bir araya geldi, sosyal sorumluluk projelerini anlattı ve deneyimlerini paylaşarak birbirlerine ilham verdi. Kendi yerellerinde yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini, ihtiyaçlarını da konuştular. Bekir Ağırdır da “gençlerin ihtiyaçları ve gelecek hayalleri” temalı bir oturum gerçekleştirdi. Program kapsamında Toplum Gönüllüsü gençlerin kurduğu Dian Sanat Topluluğu tiyatro gösterisi gerçekleştirirken, yine Samsun’daki gençlerden oluşan 2 oda 1 salon müzik grubu da bir konser verdi. Program 25 Eylül’de Kültür A.Ş’nin katkılarıyla gerçekleşen Melis Karaduman’ın konseriyle sona erdi.